Догори
Дати відгук

Стерилізація чи евтаназія: що пропонує Рада для безпритульних тварин

2 хв на прочитання13 Лютого 2020, 12:26
Поділитись:

 

13.02.2020 Автор: Олег Листопад

 

 

Ухвалений Верховною Радою у першому читанні законопроект № 2351 передбачає заборону евтаназії безпритульних тварин. Натомість регулювати їх чисельність будуть стерилізацією. Цей підхід активно підтримується зоозахисниками.

 

 

«Згодна, що для регуляції чисельності безпритульних тварин потрібен комплексний підхід. Так, по перше стерилізація. Але не тільки. А ще ряд заходів. Наприклад у Львові є Центр адопції (взяття під опіку – ред.). Після стерилизації на попереднє місце випускають менше 30% з відловлених тварин. Інших прилаштовують», – розповіла GreenPost віце-президент Асоціації зоозахисних організацій України Марина Суркова.

 

 

На думку експертки наразі потрібно
впроваджувати програми, які б забезпечили в майбутньому відсутність
безпритульних тварин на вулицях.

 

 

«Евтаназія не дає результату. Бо діє закон природи: чим більше знищують безпритульних собак, тим більше їх народжується, та ще й більшість жіночої статі. Понад те, евтаназія показує зневажливе ставлення до тварин з боку людини. Тоді якої відповідальності і дбайливості зі сторони людей ми можемо очікувати? Навіщо людині бути відповідальним і дбати про свою тварину, якщо життя тварини в нашому соціумі нічого не варте? Тому відповідальне і поважне ставлення до тварин в державі поступово привчить пересічних людей такому ж ставленню до тварин», – підкреслює пані Суркова.

 

 

 

 

Нагадаємо, що законопроект 2351 вносить понад 60 нових зоозахисних та екологічних норм в 11 діючих законів. Зокрема, передбачається заборонити контролювати чисельність бездомних тварин шляхом евтаназії, комерційне фотографування та пропаганду жорстокого поводження з тваринами, знищення рідкісних видів тварин і рослин, що входять до регіональних “червоних” списків. А за контрабанду диких тварин передбачено кримінальну відповідальність.

 

 

GrenPost писав про важливість прийняття даного закону, девіз якого «Не знущайся, не муч, не каліч», та про те, як визволити тварин із «модельного» рабства.

 

 

Відомо, що Європарламент виступає проти нелегального продажу котів та собак. Депутати проголосували резоолюцію щодо створення загальноєвропейської системи захисту домашніх котів і собак від нелегельного продажу та посилення санкцій за насильство та неналежне поводження із домашніми тваринами.

 

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.