Догори
Дати відгук

Степанову в залі Ради передали поховальні квіти та звинуватили у провалі вакцинації

Степанов сказав, що на вакцини треба було вдвічі більше коштів.

2 хв на прочитання16 Квітня 2021, 17:02
Степанову в залі Ради передали поховальні квіти та звинуватили у провалі вакцинації. Фото: Букви Степанову в залі Ради передали поховальні квіти та звинуватили у провалі вакцинації. Фото: Букви
Поділитись:

Народні депутати розкритикували звіт міністра охорони здоров'я Максима  Степанова та звинуватили його у провалі імунізації. Але перед цим подарували йому гвоздики просто в залі засідань Верховної Ради. Це сталося під час години запитань до уряду в межах якої Степанов доповідав про боротьбу з коронавірусом та вакцинацію.

«Ви не здатні забезпечити Україну життєво важливими вакцинами. Так от, пане Степанов, це вам. Поховальні квіти, які родичі людини, яка померла в 68 років, просили вам передати. Щоб ви знали, що за кожною смертю, по 500 на день, стоїть конкретна людина, конкретні трагедії та людські долі», — заявила нардепка Ольга Стефанишина.

Невдоволення вакцинацією та тим, як іде порятунок українців від коронавірусу, висловили всі депутати,  навіть «слуги народу». У відповідь міністр поскаржився на недофінансування медичної системи.

«Учора 13 тисяч вакцинувань, такими темпами знадобиться шість років, а ми вже маємо заяви Pfizer, що, напевно, треба буде вакцинувати людей щороку. Ми маємо в 10 разів збільшити кількість вакцинувань», — наголосив депутат від «ЄС» Гончаренко.

Степанов нагадав, що під час розробки бюджету просив передбачити на вакцини вдвічі більше, ніж отримали. Тому відповідальність за повільні темпи щеплень в Україні лежить не лише на урядовцях, а й на депутатах від монобільшості, які голосували за річний бюджет. 

«Усього на закупку вакцин потрібно було закласти до бюджету 15 млрд грн. МОЗ отримало 3,9 млрд, які вдалося нашкребти із загального та спеціального фондів», — сказав Степанов.

Водночас Степанов повідомив: наступні 10 мільйонів доз від Pfizer/BioNTech Україна отримає у травні-червні. Це партія, яку Київ купує у виробника. 

Загалом міністерство законтрактувало 32 мільйони доз вакцин різних виробників і надалі продовжує домовлятися про нові поставки.

Нагадаємо, в Україну прибула перша партія вакцини Pfizer: хто отримає, як та що це за препарат (інфографіка).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.