Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Клімат
  • Стартує проєкт POLARIN: його мета - об’єднати 64 дослідницькі інфраструктури в Арктиці та Антарктиці

Стартує проєкт POLARIN: його мета - об’єднати 64 дослідницькі інфраструктури в Арктиці та Антарктиці

Координуватиме проєкт Інститут Альфреда Вегенера, Німеччина.

1 хв на прочитання01 Березня 2024, 15:01
POLARIN Арктика та Антарктида Дослідження POLARIN Арктика та Антарктида Дослідження
Поділитись:

Сьогодні починається проєкт POLARIN програми ЄС «Горизонт Європа», у якому беруть участь Національний антарктичний науковий центр та ще 49 організацій з усього світу. Цей проєкт, як зазначають у МОН України, допоможе українським науковцям отримати доступ до міжнародної полярної інфраструктури, а українській антарктичній програмі — додаткову підтримку.

Мета POLARIN — об’єднати 64 дослідницькі інфраструктури в Арктиці та Антарктиці та надати вільний доступ до них усім учасникам. Це дозволить поліпшити міждисциплінарні дослідження обох полярних регіонів, зокрема в межах теми зміни клімату. Адже саме ці регіони особливо важливі для клімату всієї Землі та першими реагують на зміни.

Мережа охоплюватиме дослідницькі станції, судна, обсерваторії, репозитарії та бази даних. Від України представлено дві інфраструктури: антарктичну станцію «Академік Вернадський» та криголам «Ноосфера».

Наша країна долучиться до POLARIN у 2024–2025 роках, а загалом проєкт розрахований на 5 років. Його бюджет — 14,6 млн євро, з яких понад пів мільйона євро передбачено для України.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.