Догори
Дати відгук

Стала відома дата запуску в космос українського супутника

Очільник Державного космічного агентства поділився планами на майбутнє та можливою співпрацею з Ілоном Маском.

3 хв на прочитання12 Квітня 2021, 17:20
Стала відома дата запуску в космос українського супутника Стала відома дата запуску в космос українського супутника
Поділитись:

У понеділок, 12 квітня, люди в усьому світі відзначають День космонавтики, тому очільник Державного космічного агентства України Володимир Тафтай розповів про космічні проєкти, в яких беруть участь українці, повідомляє «Укрінформ».

Так за словами посадовця, наприкінці минулого року агентство прийняло нову космічну програму на 2021–2025 роки. Головна її відмінність полягає у відсутності конкретних виконавців заходів, передбачених нею.

«У новій програмі викладено лише суть питання, проблеми або потреби. Наприклад, треба створити супутник із конкретними характеристиками, на його створення закладено певну суму. Різні компанії пропонують нам проєкти для виконання цього завдання, терміни виконання роботи та вартісні показники. Окрім цього, ми сфокусовані на проєктах, які закладені саме в цю програму. Ми відходимо від ідеології створення так званих довгобудів, які плануються на 10–20 років. Виконуються тільки завдання нової програми, щоб потім за результатами діяльності сказати, який економічний ефект програма принесла країні. Будь-яка діяльність, пов’язана з витрачанням коштів із державного бюджету, має бути чітко підкріплена результатами. Буде створена рада за участі всіх зацікавлених у розвитку української космічної діяльності відомств. Зокрема, Державне космічне агентство, Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України, оборонні відомства та багато інших. Це робиться для того, аби мати найбільш об‘єктивні результати конкурсу», — повідомив Тафтай.

Також голова космічної агенції розкрив дату запуску супутника, який українські спеціалісти створила вперше за багато років.

«Космічний апарат «Січ-2-30» складений і проходить випробування. Він буде готовий для відправки з пускового майданчика SpaceX у грудні 2021 року. «Січ-2-1» перейменували на «Січ-2-30», тому що цьогоріч ми відзначаємо тридцятиріччя з Дня Незалежності України. Оскільки ми плануємо запустити його цього року, вирішили перейменувати. Створення і запуск супутника відіграють значну роль у налагодженні міжнародної співпраці. Зокрема, тому що це перший український супутник, який буде запущено за останні десять років. Це велика перемога. Крім цього, варто зауважити, що для інтеграції України в Європейське космічне агентство треба розвивати спільні проєкти та програми з європейськими партнерами. Супутник «Січ-2-30» буде частиною однієї з таких програм і дуже важливих кроків на шляху вступу в ЄКА — Copernicus», — говорить очільник агенції.

За його словами, у найближчому майбутньому Україна візьме участь у програмі НАСА щодо освоєння Місяця — «Артеміда».

«Ми нещодавно підписали меморандум про співпрацю. Крім цього, плануємо брати участь у програмах, які передбачають дослідження Марса. А також ми плануємо запропонувати Ілону Маску працювати над розробкою спільних проєктів», — повідомив Тафтай.

Раніше ми розповідали про те, що український супутник злетить у космос завдяки Ілону Маску: деталі угоди.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.