Догори
Дати відгук

Спеціалісти розповіли, як правильно доглядати за «грошовим деревом»

Рослина невибаглива у догляді

2 хв на прочитання15 Червня 2022, 16:02
Поділитись:

Товстянка (Crassula), але найчастіше використовується назва «Грошове дерево». Листки товстянки дуже схожі на копійки, звідси і назва «Грошове дерево». Багато людей вірить, що коли в домі є грошове дерево, то сім'я житиме у достатку і благополуччі, пише kvitkainfo

Товстянка (грошове дерево) належить до сукулентних рослин. Батьківщиною цієї сукулентної рослини є Південна Африка. Товстянка – декоративно-листяна рослина. Існують деревовидні і трав'янисті види, стебла у них грубі, прямостоячі з великою кількістю гілок і овальним м’ясистим зеленим листям, що утворюють крону. Винятком є товстянка lycopodioides - стебла стоячі, а згодом ,в міру росту у висоту, опускаються донизу і стають грунтопокривними. Багато любителів сукулентних стверджують, що в кімнатних умовах ця рослина може навіть зацвісти.

Як доглядати за товстянкою 

Рослина невибаглива у догляді, користується великою популярністю серед квітникарів, також часто використовується для озеленення офісів.

Товстянка (грошове дерево) - рослина світлолюбна, але від прямих сонячних променів її слід притіняти. Найкращим місцем для товстянки буде Зх., Сх., Пд.- Зх., Пд.- Сх. підвіконники вашого будинку чи квартири. Від прямих сонячних променів листки у рослини червоніють, в’януть і опадають.

Рослина любить багато свіжого повітря (від браку свіжого повітря товстянка може скинути листя). Влітку добре виносити навулицю. Товстянка непримхлива до температури, їй підходить звичайна кімнатна температура. Взимку температура повітря повинна бути +15 ° С і менше, але не нижче +4 ° С.

Поливати грошове дерево у весняно-осінній період потрібно як всі кімнатні рослини, тобто поливати товстянку потрібно в міру висихання верхнього шару земляного кому. Взимку полив треба зменшити – поливати один раз в 30 днів. Вологість повітря для товстянки неважлива, її не обприскують.

Підживляти рослину потрібно літом, кожних 14 днів. Використовуйте для товстянки добриво для кактусів.

Пересаджувати товстянку, як і решту сукулентних, потрібно рідко: раз на 3-4 роки. Грунт для товстянки підійде такий, як для кактусів.

Щоб розмножити товстянку, потрібно всі частини товстянки, які ми хочемо вкорінити, потрібно залишити на 2-3 дні в затінку, потім поставити у воду для вкорінення. А листки злегка запхати у грунт.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.