Догори
Дати відгук

Спершу друге «бабине літо», потім сніг, потім сезон опалення: що чекає на українців у жовтні

Нинішній жовтень дещо відрізнятиметься від попередніх років.

1 хв на прочитання06 Жовтня 2021, 10:10
Погода Погода
Поділитись:

Народний синоптик Леонід Горбань прогнозує, що перша декада жовтня в різних регіонах України буде холодною та дощовою, друга — холодною та похмурою. Синоптик переконаний, що перші серйозні заморозки прийдуть в Україну 14 жовтня, після чого до кінця місяця затяжні дощі чергуватимуться з рідкісними проясненнями, але холоди не відступлять.

За попередніми прогнозами кліматологів і синоптиків «бабине літо», яке традиційно припадає на другий місяць осені, цьогоріч настане в середині місяця. Але відразу після потепління (приблизно 25–26 жовтня) Україна опиниться в зоні аномально холодного циклону, який принесе заморозки до -4 °С, а також перший сніг, який зазвичай у наших широтах випадає в листопаді чи в грудні. Згодом сніг розтане, однак після цього істотного потепління чекати не варто.

Тим часом попри прогнози аномально холодного місяця та першого снігу опалювальний сезон може розпочатися пізніше, ніж зазвичай. Річ у тім, що багато приватних підприємств, які постачають населенню газ, не встигли підготувати свої мережі до опалювального сезону.

Також ми розповідали, що незабаром почнеться ще одне «бабине літо»: найтепліший день осені ще попереду.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost