Догори
Дати відгук

Сьогодні Всесвітній День вітру: 10 маловідомих фактів про вітер

Один ураган виробляє 2/3 потужності всіх електростанцій.

3 хв на прочитання15 Червня 2021, 09:49
Сьогодні Всесвітній День вітру: 10 маловідомих фактів про вітер Сьогодні Всесвітній День вітру: 10 маловідомих фактів про вітер
Поділитись:

Всесвітній День Вітру є світовою подією, яка за ініціативою Європейської вітроенергетичної асоціації та Всесвітньої ради з питань вітроенергетики, починаючи з 2007 року, щорічно відзначається 15 червня.

Мета проведення Дня вітру — привернення уваги громадськості, політиків, державних діячів і бізнесу до величезного потенціалу вітроенергетики.

Факт 1. Камікадзе XIII століття

Всі знають значення слова «камікадзе», яке довгий час використовували як описання пілотів-смертників після Другої світової війни. Але мало хто знає, що це слово означає «божественний вітер». Ця назва виникла в 1274 році, коли тайфун повністю знищив 30 тисяч кораблів армади монгольського хана Хубілая. Вдруге він намагався висадитися на японський берег у 1281 році, але тайфун знову знищив кораблі. Але на цей раз «божественний вітер» розбив 100 тисяч кораблів.

Факт 2. «Протестантський вітер»

Релігійне питання ніколи не було простим, особливо це стосується становлення протестантизму. Довгий час між католиками та протестантами йшли війни. Так, у 1588 році кораблі іспанської «Непереможної армади» потрапили у шторм, що врятувало армію протестантів. Рівно через сотню  років «Протестантський вітер» не дав можливості англійським кораблям Якова II вийти з гавані. Це стало важливою віхою в англійській історії, адже дало змогу Вільгельму III Оранському, який був протестантом, завоювати Англію.

Факт 3. Такі чутливі таргани

Таргани відчувають наближення хижака через коливання вітру, що допомагає їм бути такими живучими.

Факт 4. Найвітряніше місце у світі

Найвітряніше місце на планеті — це море Співдружності, де швидкість вітру сягає 320 км/год.

Факт 5. Такий швидкий вітер

На острові Барроу, що в Австралії, є автоматична метеорологічна станція. Вона зафіксувала найбільшу швидкість вітру — 408 км/год. Це було під час циклону «Олівія» 10 квітня 1996 року. Рекорд «Олівії» був побитий найсильнішим вітром в Оклахомі — 512 км/год.

Факт 6. Кавуновий вітер

Такий вітер можна відчути на турецькому побережжі в Егейському морі, що допомагає зібрати врожай кавунів.

Факт 7. Цапина борідка

Чудернацька назва, але такий вітер існує. Це скоріше коливання повітря, які виникають поза гірським хребтом. Тоді виникають хмари, які нагадують цапину борідку.

Факт 8. Смертоносний «Бхола»

1970 рік став ще одною кривавою сторінкою в історії людства. Циклон «Бхола» забрав життя 500 000 жителів Бангладешу та Західної Бенгалії.

Факт 9. Найбільша швидкість у Сонячній системі

Нептун — одна із найменш досліджених планет нашої Сонячної системи. Але достеменно відомо, що швидкість вітру на цій планеті сягає 2 400 км/год. (670 м/с).

Факт 10. Потужність звичайного урагану

Коли ураган проноситься в тій чи іншій частині світу, мало хто замислюється про потужність вітру. Звичайною потужністю урагану є 1 500 гігават. Тільки уявіть, що всі країни у світі виробляють електроенергію, яка становить 2 700 гігават. Тобто, якщо ми розділимо 1 500 на 2 700, то отримаємо 0,56. Виходить, що один ураган виробляє 2/3 потужності усіх електростанцій.

Вітер допомагає не тільки виробляти достатню кількість електроенергії, але й попереджує можливість ядерної катастрофи та забруднення навколишнього середовища.

Джерела: alternative-energy,  uwea.com.ua,   energefficiency.in.ua. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.