Четвер, 09 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Собаки можуть винюхувати COVID-19 - вчені

Тварини ідентифікують інфікування SARS-CoV-2 майже з такою ж точністю, як ПЛР-тести

1 хв на прочитання30 Травня 2020, 23:32 147
pixabay pixabay
Поділитись:

Під час пілотного дослідження в Гельсінському університеті спеціально натренованих для розпізнавання хвороб собак  навчили винюхувати невідомий до цього специфічний запах збудника COVID-19.

Як пише  tsn.ua,  вже за кілька тижнів перші собаки змогли з упевненістю відрізняти зразки сечі хворих на COVID-19 пацієнтів від здорових людей.

"Ми вже маємо великий досвід у тренуванні собак для розпізнавання хвороб, але було фантастично спостерігати, як швидко вони навчилися розпізнавати новий запах", - каже Анна Гієльм-Бйоркман, доцентка ветеринарного факультету університету Гельсінкі. 

Поки що незрозуміло, які речовини в сечі найімовірніше виділяють характерний для COVID-19 запах. Оскільки SARS-CoV-2 уражає не тільки легені, а й завдає шкоди судинам, ниркам та іншим органам, запах сечі пацієнтів теж може змінитися, що собаки одразу ж помічають завдяки своїм дуже чутливим органам нюху. 

Вчені сподіваються, що це допоможе надалі виявляти інфікованих в аеропортах та будинках та літніх людей. Адже вже після короткого часу тварини ідентифікували інфікування SARS-CoV-2 майже з такою ж точністю, як ПЛР-тести. 

Відомо, у світі зафіксовано 6 033 835 заражень COVID-19. Із них 2 661 163 осіб одужали, а 366 891 померли. Ситуація лишається вкрай складною у США, Бразилії та Росії. 

Крім того, у Бразилії рекордна кількість загиблих та хворих на коронавірус.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.