Догори
Дати відгук

Щоб не допустити ядерної катастрофи: Котін розповів, як звільнятимуть ЗАЕС

Тисячі працівників АЕС стали заручниками

2 хв на прочитання16 Березня 2023, 20:45
Поділитись:

Запорізька атомна електростанція вже рік захоплена росіянами. Тисячі працівників АЕС стали заручниками, енергоблоки відключені від енергосистеми України, а через постійні обстріли, станція часто втрачає живлення і працює на генераторах.

Нещодавно заговорили про ще одну загрозу для АЕС - обміління Каховського водосховища, звідки беруть воду для атомної станції.

Президент "Енергоатому" Петро Котін в інтерв'ю ВВС розповів, як обміління Каховського моря впливає на ЗАЕС, про роботу станції у режимі блекауту, про зрадників на АЕС і про те, чи будуть в Україні нові відключення світла.

Також Петро Котін прокоментував ймовірні сценарії звільнення Запорізької АЕС і розповів, через скільки років Україна матиме власне виробництво ядерного палива, і як малі атомні реактори можуть замінити в Україні пошкоджені ТЕС.

Як відомо, під час обстрілу 9 березня живлення ЗАЕС було пошкоджене.

Петро Котін розповів, що станція була в режимі блекауту, понад 10 годин працювали дизель-генератори. Після цього лінію поновили і зовнішнє живлення почало надходити на ЗАЕС.

«Станцію перевели у нормальний режим експлуатації, якщо його можна назвати нормальним. Станція не працює - чотири енергоблоки у холодному стані, два енергоблоки у гарячому стані. АЕС захоплена росіянами, всі норми радіаційної безпеки на станції порушені», - зазначив він.

Також він зазначив, що на станції зараз перебуває 6,5 тис. персоналу НАК "Енергоатом".

"З цього персоналу близько 2,5 тис. людей підписали оці ганебні контракти з "Росатомом". Але решта продовжують бути патріотами України. І це переважно інженерний персонал, креативний - той, який відповідає за радіаційну безпеку", - розповів Котін. 

За його словаим, на станції перебуває близько 2 тис. персоналу, який вірний Україні, який контролює ядерну і радіаційну безпеку. Від кого ми отримуємо інформацію про всі дії, які там вони роблять.

"Думаю, що в тому стані, в якому станція перебуває зараз, ядерної і радіаційної катастрофи ми уникнемо. Але це з умовою, що в наступному місяці ми звільнимо станцію від присутності цих рашистів", - додав він. 

Також на станції перебувають ще два інспектори МАГАТЕ, які контролюють ситуацію, контролюють параметри станції, надають свої доповіді до центрального офісу в Відні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго