Догори
Дати відгук

Що робити, якщо зникне мобільний зв’язок та інтернет

Краще підготуватися до такої ситуації заздалегідь.

2 хв на прочитання20 Березня 2022, 18:30
Поділитись:

В екстремальній ситуації у випадку повної відсутності зв’язку — мобільного, фіксованого, супутникового абощо — експерти та оператори мобільного зв'язку lifecell,  Kyivstar, Vodafone UA, УкрТелеком радять:

- Завчасно придбати невеличкий радіоприймач для ультракоротких та FM-хвиль, а також елементи живлення для нього. Такий гаджет дозволить отримувати важливі повідомлення від уряду чи місцевої влади, якщо вам доведеться покинути дім або у вас не буде інших засобів зв’язку.

- Якщо ви почули тривожну сирену та маєте перебої з мобільним зв'язком, увімкніть радіо або телебачення місцевого рівня. Там можуть транслювати важливі оголошення. Наприклад, щодо евакуації.

- На випадок, якщо в кризовій ситуації ні у вас, ні у ваших близьких не буде жодних технічних засобів зв’язку, потрібно вже зараз дуже чітко домовитись про місце та час зустрічі.

 — Якщо ви плануєте евакуацію в якесь конкретне місце — визначте точку та час збору і домовтесь, що будете чекати там, наприклад, протягом 24 годин, а потім вирушите далі до пункту призначення.

- Маленьким дітям варто покласти в кишеню або вшити в одяг записку. Там треба зазначити повне ім’я дитини, її батьків чи інших контактних осіб, адресу та телефони. Також дізнайтесь, де саме адміністрація садочка чи школи буде переховувати дітей у випадку загрози, щоб легко їх знайти.

- Дітей шкільного віку варто попередити, як діяти в разі, якщо не буде зв’язку. Наприклад, що вони повинні залишатися з вчителем у безпечному місці й чекати на вас.

Також ми розповідали, як виявити особу, яка належить до ДРГ.

Окрім того, ми писали, що робити, коли чуєте поблизу літак, і що робити, якщо потрапили під обстріли: декілька порад, які допоможуть зберегти життя.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.