Догори
Дати відгук

Що робити, коли знайшов медичні відходи? Українцям пояснили правила

Медичне сміття радять фіксувати на камеру, але в жодному разі не чіпати руками

1 хв на прочитання24 Листопада 2020, 17:44
Фото: Facebook-сторінка Андрія Мальованого Фото: Facebook-сторінка Андрія Мальованого
Поділитись:

Попри те, що медичні відходи вважаються небезпечними та утилізувати їх повинні спеціальні підприємства, що мають ліцензію, маски, голки й шприці часто потрапляють українцям просто пі ноги. Як діяти в таких випадках, пояснив голова ДЕІ Андрій Мальований.

“Що робити, коли під час прогулянки ви побачили звалище, з великою кількістю медичних відходів або пакетів із позначкою біологічної небезпеки? У цьому разі ви повинні звернутися до Державної екологічної інспекції”, - сказав Мальований.  

Щоб підготувати скаргу до ДЕІ, необхідно:

  • зафіксувати несанкціоноване звалище з медвідходами на фото або відео;
  • встановити координати місця розміщення сміття;
  • надіслати звернення на електронну пошту [email protected] або зателефонувати на гарячу лінію інспекції за номерами: +38 (044) 521-20-38, 38 (044) 521-20-40.

Голова екоінспекції додав, що найбільше медичних відходів доводилося зустрічати в лісах, заповідниках, на узбережжях річок. І це попри те, що заклади охорони здоров’я зобов’язані передавати медвідходи перевізникам, а ті, своєю чергою, на утилізацію. Вивезення такого сміття на полігони суворо заборонене.

Як писав GreenPoct раніше, в Міндовкілля перевіряють підприємства, що утилізують медичні відходи. Трьом уже заборонили працювати та анулювали ліцензії. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.