Догори
Дати відгук

Що потрібно враховувати, заводячи домашнього улюбленця: радить зоопсихолог

30 листопада відзначають День домашніх тварин.

2 хв на прочитання30 Листопада 2021, 16:16
Домашні тварини Домашні тварини
Поділитись:

Домашні тварини дуже популярні в нашій країні. За статистикою, 57 % українців мають домашнього улюбленця, і лише кожен п’ятий ніколи не мав чотирилапого друга. Із великим відривом серед домашніх тварин лідирують кішки та собаки. Зоопсихолог Сергій Клочко пояснює цю популярність тим, що коти й собаки — це тварини-компаньйони на відміну від, скажімо, кролика або кізочки, які є радше свійськими тваринами.

Однак перш ніж братися за втілення мрії про котика чи песика, потрібно врахувати три основні моменти. Про них Сергій Клочко розповів GreenPost.

Перше, що слід врахувати, приймаючи рішення завести домашнього улюбленця, — це чи маєте ви час на цю тварину. Звісно, з кішкою його буде менше, але їй також потрібно забезпечити якесь соціальне життя, бо вона живе самотою, на відміну від собаки, який гуляє, нюхає мітки, контактує з собі подібними або з іншими людьми. А от кішка переважно перебуває ніби в камері-одиночці: зранку її почухали за вушком і пішли на цілий день, а ввечері полежала у когось на колінах — ото й усе спілкування.

Друге — це гроші. Тварину незалежно від того, скільки вона з’їдає, потрібно годувати якісно. Економити на їжі не варто, бо потім це вилазить боком зі здоров’ям. Зараз є дуже багато промислових кормів низької якості, хоча й дорогі корми — це все одно кісткове борошно, а не риба чи м’ясо.

Третє — треба враховувати, як це позначиться на родині. Здебільшого це стосується собак, бо собаки забирають час — із ними треба гуляти, і не 10 хв, а бажано хвилин 40 — 1,5 години, особливо коли тварина підростає. Відповідно скорочується час, який, скажімо, чоловік приділяв дружині (якщо подружжя гуляє разом — це інше питання). А є ще діти та літні члени родини. Звісно, якщо дитина вже трохи підросла, то може брати активну участь у вихованні собаки: гуляти з ним, годувати, доглядати.

Також ми розповідали, що Київський апеляційний суд виправдав догхантера Олексія Святогора.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.