Догори
Дати відгук

Що передрік Україні бабак з Харківщини (відео)

Тимко ІІІ зробив не тільки прогноз, коли прийде весна

2 хв на прочитання02 Лютого 2021, 18:16
Тимко ІІІ зробив прогноз, коли прийде весна Тимко ІІІ зробив прогноз, коли прийде весна
Поділитись:

Сьогодні, 2 лютого, в багатьох країнах світу відзначають День бабака. У цей день симпатичну тваринку будять від зимової сплячки та по її поведінці визначають, коли прийде весна. Свято вже 16 років святкують й в Україні.

Головний провісник теплого сезону у нашій країні живе на біостанції Харківського національного університету імені Каразіна у селі Гайдари. Сьогодні черговий свій прогноз зробив бабак Тимко ІІІ із харківської династії. Про це повідомляє пресслужба ХНУ у Facebook.

За словами біолога Надії Токарській, 2 лютого була хмарна погода, а значить, бабак не бачив своєї тіні. Згідно з трактуванням, це означає, що весна буде ранньою.

Довідка. Згідно з американським повір'ям, якщо день похмурий, бабак не бачить своєї тіні й спокійно залишає нору — значить, зима скоро закінчиться і весна буде рання. Якщо ж день сонячний, бабак бачить свою тінь і, злякавшись її, ховається назад в нору — буде ще 6 тижнів зими.

Уже традиційно Тимко робить жартівливий прогноз на актуальну тему — цього разу він визначав, який вид захисту від коронавірусу дієвіший. Йому на вибір запропонували розкладені на столику «вакцину», «політ на Марс» у вигляді іграшкової ракети, спорт, який символізувала маленька гиря, фрукти – символ здорового харчування та «витримку», яку символізувала іграшка. Тваринку запускали на стіл тричі: він «обрав» гирю та двічі поспіль витримку. Тож, українцям треба набратися терпіння і не забувати про спорт.

Раніше ми розповіли, що українські зоозахисники розповіли унікальні факти про корів — вони можуть плакати.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.