Догори
Дати відгук

Щеплення Пфайзер-Біонтек із часом сильно втрачає свій захисний ефект — ізраїльське дослідження

Лікар сумнівається в доцільності третьої бустерної дози.

2 хв на прочитання05 Серпня 2021, 15:15
Щеплення Пфайзер-Біонтек із часом сильно втрачає свій захисний ефект Щеплення Пфайзер-Біонтек із часом сильно втрачає свій захисний ефект
Поділитись:

Євген Мерзон, співавтор двох важливих досліджень, нещодавно зроблених у науково-дослідницькому інституті служб здоров'я Левміта (ізраїльська організація медичного страхування та медичного обслуговування), розповів у Фейсбук про висновки, до яких прийшли науковці.

«З огляду на їхню важливість результати були опубліковані в ЗМІ до того, як з'явилися в наукових журналах», — говорить лікар. Він запевняє, що зазначені дослідження пояснюють епідеміологічну ситуацію в Ізраїлі і світі.

Перше дослідження показало, що зростання заражуваності COVID-19 в Ізраїлі пов'язане з тим, що щеплення Пфайзер-Біонтек із часом сильно втрачає свій захисний ефект.

«Наразі шанси заразитись у тих, хто прищепився більше ніж півроку тому, порівняно з тими, хто прищепився менше ніж півроку, вище в 2,5 раза. Причому ця різниця консистентна, практично у всіх вікових групах», — повідомляє Євген Мерзон.

Друге дослідження пояснює зниження захисного ефекту щеплення Пфайзер тим, що титр антитіл у вакцинованих щомісяця падає приблизно на 35–40 %.

«Що цікаво, титр антитіл у перехворілих теж знижується, але далеко не так швидко (приблизно на 9–10 % на місяць)», — розповідає лікар.

З огляду на вищенаведені факти Євген Мерзон піднімає питання доцільності третього бустерного щеплення.

«З одного боку, бустерне щеплення має різко підвищити титр антитіл і відповідно збільшити захист від COVID-19. Із цього погляду призначення бустера абсолютно виправдано. З іншого боку потрібно пам'ятати, що поки не проводилися рандомізовані клінічні випробування безпеки бустера подвійним сліпим методом. І не можна бути абсолютно впевненим, що бустер не спричинить додаткових серйозних побічних ефектів.

Сподіватимемося, що ні», — говорить лікар.

Також ми розповідали, що виробники вакцин проти COVID-19 починають піднімати ціни.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.