Догори
Дати відгук

Ще одна країна ЄС заборонила безкоштовні поліетиленові пакети

Таким чином данський уряд намагається привчити жителів країни до скорочення споживання пластикових пакетів.

1 хв на прочитання22 Січня 2021, 12:21
Поділитись:

Ще одна країна заборонила продаж поліетиленових пакетів. Ідеться про зелений курс Данії, яка вже 1 січня 2021 року  повністю заборонила безкоштовні легкі пакети, у які упаковували товари в магазинах і кафе та в разі купівлі їжі на виніс.

Таким чином данський уряд намагається привчити громадян країни до скорочення споживання пластикових пакетів і важливості їх переробки, пише ecotown. 

«Переважна більшість наших пластикових відходів сьогодні згорає у великих сміттєспалювальних заводах, а це шкодить і клімату, і природі, — прокоментувала заборону міністр навколишнього середовища Данії Леа Вермелін. — Ми забороняємо пластикові пакети, які зазвичай не переробляються, але можна купити торбину-переноску для товарів, яка буде коштувати не менше 0,54 євро (приблизно 18 гривень) незалежно від розміру, тож кожному потрібно вирішити, чи справді вона так потрібна".

Чиновниця нагадала, що кількість пластикових відходів, які викидаються у Світовий океан щороку, еквівалентна викиданню цілої вантажівки пластику у море кожної хвилини.

«Заборона на пластикові пакети може стати першим кроком до очищення нашої планети від сміття, яке не переробляється», — наголосила Леа Вермелін.

Відомо, що  в Німеччині з 1 січня 2022 року із магазинів зникнуть звичні поліетиленові пакети.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко