Догори
Дати відгук

Шахтарі «Гірської» вже 4-й день протестують під землею, гірники «Новодружеської» відмовляються спускатися в шахту

Сьогодні четверта доба підземного протесту на шахті «Гірська» ДП «Первомайськвугілля».

2 хв на прочитання23 Грудня 2021, 11:00
Шахтарі Шахтарі
Поділитись:

Голова первинки Незалежної профспілки гірників України шахти «Гірська», учасник підземної акції протесту Дмитро Одінцов четвертий день голодує. Шахтарі мають намір продовжувати акцію протесту, доки їм не виплатять 43 млн грн зарплатного боргу, який накопичився за три місяці. Протестувальники повідомляють про готовність розпочати голодування з наступного понеділка, якщо з ними не розрахуються до кінця року. Про це повідомив у Фейсбуці голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Крім цього, триває акція протесту на шахті «Новодружеська» Лисичанськвугілля. Попри тиск із боку адміністрації підприємства, гірники відмовляються спускатися в шахту, доки їм не виплатять зарплатну заборгованість. На шахті підтримується режим життєзабезпечення. Видобуток вугілля не ведеться.  

Незалежна профспілка гірників України нагадує керівництву вугільного підприємства, що відповідно до статті 175 Кримінального кодексу України, безпідставна невиплата заробітної плати понад як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином — суб'єктом підприємницької діяльності карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також згідно зі статтею 170 Кримінального кодексу України умисне перешкоджання законній діяльності професійних спілок або їх органів карається виправними роботами на строк до двох років або позбавленням волі на строк до трьох років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Керівнику ВП «Шахта Новодружеська» Віктору Геращенко пропонують припинити тиск на працівників, профспілки та виконати законні вимоги працівників щодо виплати заробітної плати.

Нагадаємо, 16 грудня у Києві пройшов протест гірників держшахт (ФОТО). Після цього Рада проголосувала за виділення на зарплати гірникам 2,4 мільярда гривень.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.