Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Клімат
  • Сезон лісових пожеж у 2023 році був одним із найгірших у Європі, і зміна клімату може ще сильніше погіршити цю динаміку

Сезон лісових пожеж у 2023 році був одним із найгірших у Європі, і зміна клімату може ще сильніше погіршити цю динаміку

Кількість пожеж уже майже подвоїлася за перші кілька місяців поточного року.

1 хв на прочитання11 Квітня 2024, 14:32
Сильні лісові пожежі вирували у грецькому регіоні Еврос у вересні 2023 року. Фото: Alexandros Avramidis/Reuters Сильні лісові пожежі вирували у грецькому регіоні Еврос у вересні 2023 року. Фото: Alexandros Avramidis/Reuters
Поділитись:

Понад півмільйона гектарів лісу було знищено пожежами в ЄС у 2023 році. Як повідомив у своєму звіті Об'єднаний дослідницький центр Європейської комісії (JRC), площа вигорілих територій удвічі перевищує площу Люксембургу. Про це розповідає Die Zeit.

Це робить минулий рік одним із найгірших років для лісових пожеж у ЄС з погляду розміру вигорілої площі. На перше місце вийшов 2017 рік із майже мільйоном спалених гектарів, далі йде 2022 рік з трохи більше ніж 800 000 гектарів і 2007 рік із трохи менше ніж 600 000 гектарів.

За даними Об'єднаного дослідницького центру, у 2023 році лісові пожежі завдали значної шкоди довкіллю та спричинили близько 20 мегатонн викидів CO₂. Це відповідає майже третині всіх викидів від щорічних міжнародних повітряних перевезень у ЄС.

Згідно зі звітом, лісові пожежі неайбільше вирували влітку, особливо навколо Середземномор'я. У Греції біля міста Александруполіс сталася найбільша пожежа в Європі з 1980-х років. У своєму звіті JRC попереджає, що зміна клімату може сприяти збільшенню кількості лісових пожеж у майбутньому.

Кількість пожеж уже майже подвоїлася за перші кілька місяців поточного року. Однак збитки виявилися меншими, ніж очікувалося, зазначають у комісії. Остаточний звіт за 2023 рік з більш детальною інформацією очікується восени.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.