Догори
Дати відгук

Секрети довголіття: продукти, які погіршують роботу мозку

Вчені вважають, що певні продукти можуть прискорити його старіння.

1 хв на прочитання05 Березня 2023, 06:50
Поділитись:

Те, що ми їмо, може впливати як на наш зовнішній вигляд, так й на функції мозку. Вчені вважають, що певні продукти можуть прискорити його старіння.

Доданий цукор

За словами сертифікованого дієтолога Серени Пун, споживання занадто великої кількості доданого цукру погіршує пам'ять і збільшує ризик недоумства. Доданий цукор можна знайти майже скрізь - від напоїв та десертів до заправок для салатів. Одне з досліджень показало, що надмірне споживання цукру серед людей похилого віку пов'язане з поганими когнітивними функціями, проте потрібні подальші випробування, щоб вивчити механізм, що лежить в основі цього зв'язку.

Рафіновані вуглеводи

Рафіновані вуглеводи містяться в білому хлібі, випічці та сухих сніданках. Вони не мають поживної цінності. Крім того, дослідники виявили , що вживання рафінованих вуглеводів може впливати на когнітивне здоров'я. "Натомість обирайте цільнозернові продукти та інші складні вуглеводи, такі як бобові та овочі", – порадила фахівець.

Перероблене м'ясо

Вчені з'ясували, що перероблене м'ясо може збільшити ризик деменції. Ця хвороба знижує когнітивні функції.

Для здоров'я мозку та довголіття Пун порадила дотримуватися протизапальної дієти, наприклад популярної середземноморської. Також вона рекомендує включити в раціон продукти, багаті на антиоксиданти, вітаміни групи В і жирні кислоти.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я