Догори
Дати відгук

Саудівці готуються вдарити по Росії у нафтовій війні

Саудівська Аравія не має намірів продовжувати перемовини з Російською Федерацією в рамках ОПЕК+

2 хв на прочитання11 Березня 2020, 10:02
Reuters Reuters
Поділитись:

Саудівська Аравія не має намірів продовжувати перемовини з Російською Федерацією в рамках ОПЕК+ щодо обсягів глобального нафтовидобутку. Про це заявив міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бін Салман.

Про це повідомляє GreenPost із посиланням на Reuters.

"Я не бачу сенсу в проведенні зустрічей в травні-червні, які лише продемонстрували б нашу нездатність проявити увагу до того, що ми повинні були зробити в подібній кризі, і вжити необхідних заходів", - сказав Абдулазіз бін Салман.

В свою чергу, виконавчий директор держкомпанії Saudi Aramco Амін Насер заявив, що нафтовий гігант збільшить поставки в квітні до 12,3 млн барелів на добу.

Це на 300 тис барелів на добу вище максимальних виробничих потужностей Saudi Aramco, найбільшого у світі нафто видобувача. На думку експертів, це вказуе на те, що компанія планує розпочати поставки із власних нафтосховищ.

Саудівська Аравія останні кілька місяців качала близько 9,7 млн барелей на добу.

GreenPost зазначає, що раніше міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що, на його думку, на відновлення котирувань нафти піде кілька місяців. Він при цьому не виключив укладення нових угод з країнами ОПЕК. "Двері не зачинені", - сказав міністр. Чергові зустрічі повинні були пройти в травні-червні.

Як повідомляв GreenPost, ціни на нафту на азіатських ринках обвалились більш ніж на 31% на початку торгів 9 березня через зрив перемовин ОПЕК+ щодо розподілу квот на видобуток нафти у II кв. цьогорік.

До того 5 березня члени ОПЕК під час зустрічі в Вені погодили між собою квоти та інші умови нафтовидобутку на II кв.

Під ОПЕК+ мається неформальна конструкція, яка складається з Організації країн експортерів нафти ОПЕК, лідером якої є Саудівська Аравія – та низки інших країн крупних світових нафто видобувачів, які не входять до ОПЕК. Лідером цієї групи є Російська Федерація.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Більше з GreenPost