Догори
Дати відгук

Саме час купувати малину, бо дешевше не буде

Про це попередили експерти

1 хв на прочитання11 Серпня 2020, 22:29
Поділитись:

Попри те, що сезон місцевої малини в Україні вийшов на свій пік, ціни на цю ягоду тримаються на досить високому рівні. Про це повідомляє EastFruit.

"Наразі ціни на українському ринку малини коливаються в межах 45-70 гривень/кілограм, що в середньому на 20% вище, ніж в аналогічний період минулого року. Для порівняння в першій половині серпня 2019 року оптові ціни на цю ягоду стартували від 35 гривень/кілограм", - йдеться у повідомленні. 

При цьому в роздріб на ринках та в магазинах ягода на 20-30% дорожча. Аналітики EastFruit зазначають, що причин збільшення цін на малину кілька. По-перше, в результаті холодної весни сезон місцевої малини в Україні почався із затримкою. До того ж несприятливі погодні умови позначилися на якості ягід — відповідно, виробникам, які можуть запропонувати продукцію вищої якості, вдається утримувати ціни на малину на досить високому рівні. 

"Ще однією причиною високих цін на малину є збільшення попиту на цю ягоду з боку заморозників, які останніми роками значно збільшили свої потужності. До того ж, в результаті невдалих сезонів 2017 і 2018 років, багато фермерів зовсім відмовилися від вирощування малини. Отже, підтримку цінам останні 2 сезони надає не лише збільшення попиту на малину, але і зменшення пропозиції", - підкреслює видання.

Тим часом, українцям слід готуватися до "злету" ціни на картоплю.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.