Догори
Дати відгук

Риб'ячий жир може спровокувати рак грудей – лікар

Призначати добавку з ним та визначати потрібне дозування має лікар.

1 хв на прочитання06 Лютого 2023, 14:06
Фото: Департамент охорони здоров'я Запорізької міської ради
Фото: Департамент охорони здоров'я Запорізької міської ради
Поділитись:

Лікар-гастроентеролог Аліна Дзагурова нагадала, що риб’ячий жир є для організму цінним джерелом омега-3 жирних кислот. Їх споживання сприятливо позначається на стані судинної системи, серця та мозку, сприяє зміцненню здоров’я та довголіттю.

Але всі позитивні ефекти цих кислот пов’язані лише з адекватним вживанням. У свою чергу, неправильний риб’ячий жир підвищує ризик небезпечних проблем. Призначати добавку з ним та визначати потрібне дозування має лікар.

Зокрема, медик попередила, що наслідком неправильного прийому риб’ячого жиру може стати розвиток раку грудей та когнітивні порушення.

"Ця добавка може негативно позначитися на роботі головного мозку, особливо при неправильному зберіганні та транспортуванні. У людини можуть виникнути гіпоксія та проблеми з пам’яттю. Також безконтрольний прийом риб’ячого жиру може підвищити ризик розвитку онкологічних захворювань на грудях, погіршити фертильність", – констатувала лікар.

Аліна Дзагурова додала, що якщо прийом риб’ячого жиру призводитьдо надлишку жирних кислот в організмі, це може негативно вплинути на стан печінки, підвищивши ризик надмірного відкладення жиру, холестерину та розвитку жирового гепатозу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я