Догори
Дати відгук

Розслідування справи про заволодіння зерном на 15 млн грн завершено – НАБУ

У справі підозрюваними є колишній генеральний директор ДП «Полтавський КХП»

2 хв на прочитання15 Серпня 2022, 13:06
Поділитись:

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування справи про заволодіння зерном вартістю 14,8 млн грн, яке зберігалося на державному підприємстві «Полтавський комбінат хлібопродуктів». Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою чотирьох осіб у завданні шкоди інтересам держави на 14,8 млн грн. 12 серпня 2022 року стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення перед скерування до суду», – інформує бюро.

У НАБУ нагадали, що у справі підозрюваними є колишній генеральний директор ДП «Полтавський КХП», кінцевий бенефіціар приватних компаній, засновник приватних компаній і директор приватного підприємства. За інформацією «Слово і діло», йдеться про ексгендиректора «Полтавський КХП» Гліба Ульяненка, нинішнього очільника цього держпідприємства Олега Ілюху (раніше керівник ТОВ «Продзернопром»), власника ТОВ «Продзернопром» і ТОВ «Хардінвест» Олега Надена, а також ще одну особу.

За версією слідства, у 2016-2018 роках директор ДП «Полтавський КХП» Гліб Ульяненко (наразі переховується в росії) у співучасті та за попередньою змовою з директором ТОВ «Продзернопром» Олегом Ілюхою, ексвласником ТОВ «Продзернопром» і ТОВ «Хардінвест» Олегом Наденом, підбуривши начальника елеватора ДП «Полтавський КХП» до складання та видачі неправдивих документів, заволоділи зерном пшениці.

Загалом ідеться про зерно пшениці 2 А класу у кількості 1768,85 тон вартістю 9,11 млн грн і 3 А класу у кількості майже 1115 т вартістю 5,68 млн грн, що зберігалося на ДП «Полтавський КХП». Заволодіння відбулося шляхом фіктивного відображення надходження зерна від компаній ТОВ «Продзернопром» та ТОВ «Хардінвест» у бухгалтерському обліку державного підприємства, внаслідок чого державному підприємству завдано шкоди на загальну суму майже 14,8 млн грн.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.