Догори
Дати відгук

Розпочав роботу Електронний кабінет надрокористувача

До початку промислової експлуатації кабінет працював у тестовому режимі.

2 хв на прочитання12 Листопада 2022, 10:30
Image by Jill Mackie from Pixabay Image by Jill Mackie from Pixabay
Поділитись:

Подання заяв і пакетів документів для отримання, продовження строку дії, внесення змін, розширення меж, переоформлення спеціальних дозволів на користування надрами відкрито через е-кабінет.

У Держгеонадра повідомили, що набув чинності Порядок функціонування електронного кабінету надрокористувача, що затверджений Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів. Це дозволяє розпочати його промислову експлуатацію.

Сервіс розміщено на Державному геологічному порталі, вхід до якого здійснюється через Єдину екологічну платформу «ЕкоСистема», офіційний вебсайт Держгеонадр або Єдиний державний вебпортал електронних послуг (у разі наявності технічної можливості). Розробником та технічним адміністратором е-кабінету є ДНВП «Геоінформ України».

Подання заяв і пакетів документів відбувається в електронній формі засобами електронної ідентифікації з накладанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Надання пропозицій Міндовкіллям щодо можливості надрокористування, погодження органів місцевого самоврядування також відбуватиметься переважно в електронній формі через е-кабінет.

«Запуск е-кабінету є вагомим результатом спільної роботи Міндовкілля та Держгеонадр у діджиталізації сфери надрокористування, – зауважив Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Електронний кабінет – це зручний сервіс покликаний пришвидшити процес опрацювання поданих заяв та зменшити кількість повернення документів надрокористувачам через допущені ними технічні помилки. Ми плануємо розширювати його функціонал, а також працюємо над переведенням усіх можливих послуг в онлайн режим».

Функціонал е-кабінету дозволяє використовувати просунуту ГІС-систему, за допомогою якої в режимі онлайн можна перевірити контур заяви, що подається, на перетин з дійсними спеціальними дозволами, іншими поданими заявами, об’єктами природно-заповідного фонду, Державного земельного кадастру України і водними об’єктами.

Використання ГІС-системи покликане зменшити кількість повернень документів надрокористувачам через наявність перетинів, а також надавати інформацію про земельні ділянки, що потрапляють у межі контуру заяви. Наразі через обмеження доступу до інформації у зв’язку з уведенням у дію воєнного стану згаданий функціонал закрито і буде відновлено після його скасування.

Порядком функціонування е-кабінету також передбачена можливість подачі заяв та документів для проведення державної реєстрації робіт і досліджень, пов’язаних з геологічним вивченням надр (форма 3-ГР) та щорічної звітності про баланс запасів корисних копалин (форми 5-ГР, 6-ГР, 7-ГР). Наразі ці послуги перебувають у розробці.

До початку промислової експлуатації кабінет працював у тестовому режимі. У разі виявлення помилок чи наявності зауважень щодо роботи ресурсу просимо негайно інформувати адміністратора кабінету електронною поштою [email protected].

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost
Літак Airbus A320 «Уральських авіаліній». Скріншот
Санкції руйнують авіацію РФ: літаки російських авіакомпаній стали вдвічі частіше ламатися в польоті
9 хв на прочитання25 хвилин тому
Вчені розповіли, який продукт знижує ризик судинних захворювань
1 хв на прочитаннягодина тому
Жертвою емоційного вигоряння може стати будь-яка людина, яка досить тривалий час перебуває у стані стресу: як це подолати
6 хв на прочитаннягодина тому
Російські військовослужбовці беруть участь у військових навчаннях у 2021 році. Фотограф: В'ячеслав Оселедько/AFP
2024 року Росія планує збільшити військові витрати майже на 70 % — Bloomberg
2 хв на прочитання3 години тому
Які фіолетові фрукти та овочі можуть захистити від діабету
1 хв на прочитання4 години тому
Російські школи почали закуповувати обладнання для безпілотників на мільйони рублів
1 хв на прочитання4 години тому
Секретна японська їжа для довголіття: названо доступний усім продукт
1 хв на прочитання5 годин тому
Портал державних послуг РФ просить росіян стежити за безпілотниками
1 хв на прочитання6 годин тому