Догори
Дати відгук

Росія звинуватила Україну у «водній блокаді» Криму

2 хв на прочитання12 Серпня 2020, 14:19
Крим. Image by chief39 from Pixabay Крим. Image by chief39 from Pixabay
Поділитись:

Російська Федерація звинуватила Україну у «водній блокаді» Криму і заявила, що це  є порушенням прав кримчан. Про це у Twitter написала російська місія в Женеві.

«На словах турбуючись про дотримання прав кримчан, на ділі київська влада порушує їхні права, у тому числі на воду і свободу пересування, продовжуючи водну блокаду півострова і закриваючи КПП на кордоні з Кримом», - йдеться у повідомленні.

Після анексії Криму Росією у 2014 році Україна припинила водопостачання Криму через Північно-Кримський канал, яке покривало 85% потреб півострова у воді. Як ми повідомляли, цього літа водосховища Криму стрімко всихають і на півострові уже фактично склалася надзвичайна ситуація з водою.

Позиція української держави досі полягає у тому, що Росія, як держава-окупант, відповідає за утримання окупованих територій згідно з міжнародними нормами, тому забезпечення Криму водою покладається цілком на окупанта.

«Позиція дуже проста, вона зафіксована в міжнародному праві, де є чітке правило, що ситуацію на окупованій території контролює і несе повну відповідальність за неї держава-окупант. Відповідно, відсутність води в Криму - це наслідок дій Російської Федерації як держави-окупанта, за які вона несе повну відповідальність. І кримчани повинні висувати ці претензії саме Російській Федерації», - заявляв Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба ще у липні.

Однак після приходу до влади Президента Зеленського і його команди все частіше ведуться розмови про відновлення водопостачання Криму. Так, про таку ймовірність нещодавно заявив Прем'єр Шмигаль.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.