Догори
Дати відгук

Росія втрачає в Україні в середньому 4,3 танка на день

Під час осіннього наступу на Харківщині ЗСУ вдалося захопити близько 200 танків

2 хв на прочитання31 Травня 2023, 12:43
Поділитись:

Число підтверджених втрат російських танків з моменту вторгнення в Україну перевищило 2000. Російській армії доводиться розчехляти машини 1950-х – 1960-х років випуску. Хоча вони мало підходять для власне танкових операцій, але використовуються як артилерійська підтримка, вказують аналітики.

На початок війни Росія мала близько 3000 боєздатних танків, цитує The Insider Якуб Яновскі, який бере участь у складанні списку втрат військової техніки для нідерландського сайту Oryx. За даними Oryx на 31 травня, Росія втратила 2001 танк, з яких понад чверть «подарувала» противнику: українські війська захопили 544 танки, ще 1238 були знищені, 106 - пошкоджені, 113 - кинуті. Таким чином, Росія втрачає в Україні в середньому 4,3 танка на день.

У 2021 р., згідно з базою Military Balance британського Міжнародного інституту стратегічних досліджень, у збройних силах РФ у строю знаходилося 3330 танків, з них 2840 – у сухопутних військах, інші – у повітрянодесантних, морській піхоті та військах берегової оборони. Але Oryx зазначає, що враховує лише документально підтверджені (за допомогою фото та відео) втрати, тож насправді Росія втратила більшу кількість техніки, каже Яновський.

Причини таких катастрофічних наслідків, за його словами, є «безрозсудним планом початкового вторгнення», ефективним використанням протитанкових засобів, мінних полів та артилерії українськими збройними силами. Сюди можна додати бездумні операції, наприклад, дев'ять спроб переправитися через річку Сіверський Донець у травні 2022 р. (із втратою близько 80 одиниць бронетехніки та понад 400 осіб) або наступ під Вугледаром у лютому 2023 р., коли генерал-полковник Рустам Мурадов кинув армію на мінні поля та під обстріли артилерії, втративши за три дні дві елітні бригади морської піхоти та 103 одиниці техніки, включаючи 36 танків (за підрахунками Oryx).

А під час осіннього наступу на Харківщині ЗСУ вдалося захопити близько 200 танків.

Російським військам довелося компенсувати втрати за рахунок приблизно 4000 танків, що є в резерві, каже Яновський. Багато хто з них був випущений у 1960-ті – 1970-ті рр., а в березні з'явилися фотографії поїздів, що перевозять танки Т-54 та Т-55 виробництва 1940-х – 1950-х рр. Найстаріший танк у базі даних Oryx - Т-62 (вироблявся в СРСР з 1962 по 1975 рр.).

Україна, за даними Oryx, втратила 506 танків; тобто російські трофеї повністю компенсували її втрати. Співвідношення втрат, як і раніше, на користь України, але вже менше, ніж восени минулого року, каже Яновський.

 Відомо, США готують пакет оборонної допомоги Україні на $300 мільйонів– ЗМІ.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Польща закликає Україну відкликати скаргу із СОТ щодо експорту збіжжя
1 хв на прочитаннягодина тому
Болгарія хоче передати ЗСУ несправні ракети: гарна ідея чи підстава
1 хв на прочитання5 годин тому
У Нідерландах назвали терміни передачі Україні літаків F-16
1 хв на прочитання6 годин тому
«Для мене це кровна помста»: Денис Прокопенко («Редіс») розповів, чому носить на плечі плакет Ухтинської Республіки
2 хв на прочитання13 годин тому
Дрони «Ахіллес» знищили техніку рф вартістю 7 млн доларів за один вечір
1 хв на прочитанняВчора
"Абрамси" вже в Україні: скільки танків прибуло
1 хв на прочитанняВчора
США можуть офіційно схвалити передачу Україні ATACMS: умови та терміни
1 хв на прочитанняВчора
Мирні переговори з Москвою повинні передбачати не тільки збереження кордонів України 1991 року, а й зміну кордонів РФ — експерт
1 хв на прочитанняВчора