Догори
Дати відгук

Росія не дотримується угоди про ядерну зброю, — США

Відомо, що перевірки призупинені у березні 2020 року.

3 хв на прочитання01 Лютого 2023, 12:36
Поділитись:

У звіті Державного департаменту США для конгресу йдеться про те, що росія вперше з набуття чинності угоди у 2011 році не дотримується її. Відсутність інспекцій також ускладнила перевірку кількості боєголовок, які розгорнула РФ.

«Цей висновок зробили через занепокоєння, що гостра напруга через вторгнення росії в Україну може поставити під загрозу перспективи співпраці з контролю над озброєннями та переговорів щодо наступної угоди, яка набуде чинності після закінчення терміну дії СНО-III у 2026 році», — йдеться у повідомленні.

Відомо, що адміністрація Байдена прагне зберегти СНО-III (Договір між РФ та США про заходи з подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь, Treaty between the United States of America and the Russian Federation on Measures for the Further Reduction and Limitation of Strategic Offensive Arms, New START), який є останньою великою угодою, що регулює ядерну конкуренцію між сторонами, і тисне на росію, щоб вона виправила порушення.

«Тут є чіткий шлях до повторного виконання зобов’язань, і ми продовжуємо високо цінувати цю угоду. Обидва ці випадки невідповідності легко виправити», — заявили у Держдепартаменті.

Заступник міністра закордонних справ РФ сергій рябков минулого тижня оголосив, що важко відповісти на занепокоєння Вашингтона, «поки США не переглянуть свою надзвичайно ворожу лінію щодо рф», намагалися звинуватити США в ослабленні співпраці з імплементацією угоди.

ЗМІ пишуть, що президент Байден на початку каденції закликав до п’ятирічного продовження СНО-III, і кремль на це погодився. Угода обмежує кількість розгорнутих ядерних боєголовок і бомб до 1550 і містить положення про інспекції на місці для перевірки обмежень договору.

Відомо, що перевірки призупинені у березні 2020 року, після спалаху пандемії Covid-19, за взаємною згодою. Та повномасштабна війна у 2022 році ускладнила ситуацію. У серпні того року США прагнули відновити інспекції, але РФ відмовилася. Проблеми загострилися, коли Штати спробували обговорити свої занепокоєння на сесії Двосторонньої консультативної комісії СНО-III, яка була створена для контролю виконання угоди. У Росії знову відмовилися.

У вересні 2022 року рф повідомила про наявність у 1549 боєголовок і бомб. Однак без перевірок, йдеться у звіті Держдепартаменту.

Тим часом Державний департамент заявив: якщо росія перевищить максимальну кількість боєголовок, то ці цифри не будуть значущими у військовому відношенні.

«Зараз немає жодного договору, який би рф не порушувала або не порушує. Об'єднаний штаб повинен припустити, що росія порушила або буде порушувати нові обмеження щодо СНО. Я хочу побачити плани щодо відповіді США», — зазначив голова комітету Палати представників у справах збройних сил Майк Роджерс.

РФ продовжує повідомляти про свої випробувальні ракетні пуски згідно з договором і обмінюватися даними про кількість розгорнутих боєголовок, ракет і бомбардувальників. Представник департаменту зауважив, що росіяни продовжували говорити про підтримку договору.

Виконавчий директор Асоціації контролю над озброєннями Деріл Кімбол наголосиі, що труднощі можуть створити проблеми для переговорів про потенційний наступний договір: «СНО-III закінчиться рівно через 1101 день. Що довше путін блокуватиме ефективну співпрацю зі Сполученими Штатами щодо дипломатії контролю над ядерними озброєннями, тим більша ймовірність, що ядерні арсенали рф та США залишаться без обмежень уперше з 1972 року».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Більше з GreenPost
БТР Stryker. Фото: U.S. Army, sbct.army.mil, commons.wikimedia.org
США нарешті поставили в Україну свої найсучасніші бронетранспортери Stryker: що відомо про цю машину
8 хв на прочитання30 Березня 2023
Дешево, ефективно, екологічно: агрономи розповіли, як отримати цінні органічні добрива
9 хв на прочитання30 Березня 2023
Названо 4 способи , як зберегти печінку здоровою
1 хв на прочитання2 години тому
Фото: Сайт міста Шепетівка
Вінницьку сільраду зобов’язали прийняти у власність осушувальних мереж на 125 млн грн – прокуратура
1 хв на прочитання3 години тому
Просто і вишукано: рецепт грецького салату xopіaтіки
2 хв на прочитання4 години тому
Закарпатці «накопали» піщано-гравійної сировини біля річки на чималий штраф
1 хв на прочитання5 годин тому
В Україні почала стрімко дешевшати ріпчаста цибуля, в чому причина  
2 хв на прочитання6 годин тому
Головний мозок реагує на чіпси, як на наркотик: вчені пояснили залежність
1 хв на прочитання6 годин тому