Догори
Дати відгук

Російська Urals витісняється з європейського ринку нафти

1 хв на прочитання23 Липня 2020, 09:41
Поділитись:

США збільшили обсяги поставок нафти в Європу в липні, витісняючи традиційні для місцевих переробників сорти, в тому числі російський Urals. Про це пише  mind.ua  із посиланням на Reuters.

У липні відвантаження нафти з США в Європу зросли вперше з початку дії пакту ОПЕК + в травні. Адже учасники угод ОПЕК+, серед яких і РФ,   скоротили видобуток та експорт, що  відкрило нові експортні можливості для США, які не ввійшли в угоду. Крім цього, зниження поставок ОПЕК+ зробило  нафту країн-учасниць дорожчою.   

Видання повідомляє, що учасники пакту ОПЕК + відреагували на зростання поставок альтернативної сировини ще більш суворим скороченням експорту в серпні. В той же час в останні тижні країни балтійського регіону: Литва, Фінляндія, Польща почали скорочувати імпорт російського сорту нафти Urals.

Нагадаємо, країни-учасниці ОПЕК+ на онлайн-конференції, що пройшла 15 липня, прийняли рішення послабити умови скорочення видобутку нафти на 2 млн барелів на добу.

З 1 травня набула чинності угода країн  ОПЕК+   щодо зниження нафтовидобутку. Так, у травні-червні зниження нафтовидобутку складе 9,7 мільйона б/д (на 23%), з липня до кінця 2020 року - 7,7 мільйона б/д (на 18%), до травня 2022 року - 5,8 мільйона б/д (на 14%).

Відомо, Україна скоротила витрати на імпортну нафту та паливо. 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.