Догори
Дати відгук

Лікар пояснив, чому «рак має бути дуже тяжким, якщо призначено хіміотерапію» — це міф

Крім цього, не всі хіміотерапевтичні препарати викликають випадання волосся.

1 хв на прочитання20 Травня 2022, 20:30
Поділитись:

Лікар-онколог Олександр Слюсаренко пояснив, що дюдство досягло великих успіхів у лікуванні онкозахворювань за допомогою хіміотерапевтичних препаратів, але міфи про ці засоби, на жаль, все ще залишаються.

Медик розвінчав найбільш популярні міфи.

Міф: «Мій рак має бути дуже тяжким, якщо лікар призначив хіміотерапію».

Сьогоднішнє хіміотерапевтичне лікування призначається для лікування багатьох різних видів онкозахворювань. Іноді призначають хіміотерапію, щоб зменшити пухлину перед операцією. В інших випадках для контролю захворювання та підтримання стабільного стану пацієнта. Наші лікарі-онкологи враховують безліч факторів при розробці плану лікування, тому немає сенсу порівнювати ваше лікування з іншими.

 Міф: «Хіміотерапія зробить мене хворим».

По-перше, хіміотерапія лікує, а не робить людину хворою. По-друге, сьогодні пацієнти можуть приймати ліки для запобігання побічних ефектів (нудота і блювання) хіміотерапії. Ми знаємо пацієнтів, які жодного разу не пропустили робочий день під час лікування, говорить лікар. Тому не думайте, що ваше повсякденне життя перерветься.

 Міф: «Я втрачу все своє волосся».

Не всі хіміотерапевтичні препарати викликають випадання волосся. У деяких пацієнтів спостерігається лише витончення волосся. Це залежить від типу хіміотерапії, яку отримує людина, а також від комбінації препаратів.

До слова, як боротися з панічними атаками: рекомендації невролога.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.