Догори
Дати відгук

Рада розглянула 500 правок щодо ринку землі і жодну з них не підтримала

2 хв на прочитання19 Лютого 2020, 17:13
Поділитись:
19.02.2020

Верховна Рада України на сьогоднішньому ранковому засіданні продовжила розгляд правок до законопроєкту про запровадження ринку землі.

Загалом депутати розглянули вже понад 500 правок, однак жодну з них не схвалили.

Нагадаємо, загальна кількість правок до документу – понад чотири тисячі. Профільний парламентський комітет схвалив лише дев’ять з них. Ці правки розглянуть останніми.

Напередодні розгляду законопроєкту у другому читанні ходили чутки, що монобільшості «Слуги народу» вдалося домовитися з фракцією «Опозиційної платформи – За Життя», представники якої подали значну частину правок до документу. ОПЗЖ начебто мала не наполягати на їх розгляді в обмін на підтримку якихось своїх ініціатив фракцією «Слуги народу».

Судячи з того, що усі правки розглядаються за повною процедурою, домовитися не вдалося. Більш того, щоразу коли розглядається правка
від ОПЗЖ і слово отримує нардеп цієї фракції, він нагадує позицію партії. Вона полягає у тому, що необхідно провести референдум, на якому народ має визначитись, чи слід в принципі вводити ринок землі. Такої ж думки дотримуються й екс-очільники держави Кравчук, Мороз і Фокін.

Як заявив керівник фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, прості математичні підрахунки тривалості розгляду попередніх правок показують, що законопроєкт розглядатиметься ще близько трьох місяців.

Нагадаємо, автори законопроєкту разом з Президентом вдають, що найбільш дискусійним є питання про допуск на ринок землі іноземців. Тому, згідно з цим законопроєктом, воно має вирішитися на всеукраїнському референдумі. При цьому, іноземні фермери в Україні вважають цю норму дискримінаційною.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.