Догори
Дати відгук

Природний імунітет до COVID-19 мають не більше 20% українців — експерт

Колективного імунітету до коронавірусу можна досягти з показником у 70% українців, що перехворіли та вакцинувалися.

2 хв на прочитання13 Лютого 2021, 15:20
Природний імунітет до COVID-19 мають не більше 20% українців. Природний імунітет до COVID-19 мають не більше 20% українців.
Поділитись:

Юрій Ганиченко, старший дослідник Департаменту економіко-політичних досліджень Київської школи економіки, розповів, що природний імунітет до COVID-19 мають не більше 20% українців.  

«20% – це максимальний відсоток, який показує один із найгірших сценаріїв того, як розвивалася пандемія в Україні до цього часу. Цей відсоток говорить про те, що перехворіли на COVID-19 до 20% населення, а це означає, що ще менше людей мають природний імунітет», – зазначив Юрій Ганиченко у програмі «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».

Також дослідник розповів і про колективний імунітет. На його думку, для України цей показник – 70% людей. Ця цифра – загальна кількість українців, які вже перехворіли та мають природній імунітет, а також ті, хто вакцинувався. Із таким показником колективного імунітету, за словами Юрія Ганиченка, можливе природнє стримування поширення вірусу.

«Різні науковці гвоорять про діапазон від 60% до 80%. У середньому – 70% людей повинні мати імунітет, щоб вірус був «під контролем», – наголосив дослідник.

Водночас Юрій Ганиченко зазначив, що постійне зростання кількості хворих на COVID-19 у Закарпатській, Чернівецькій та Івано-Франківській областях можна називати новою хвилею захворювання.

«На Заході України це не перша, не друга і, ймовірно, не третя, але певна нова хвиля COVID-19», – сказав Юрій Ганиченко.

До слова, стало відомо, як вакцину від COVID доставлять у регіони.

Нагадаємо, що найближчим часом Україна отримає мільйони євро на купівлю холодильників для вакцини проти COVID. Суму в 50 мільйонів Україні надав Європейський інвестиційний банк.

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.