Догори
Дати відгук

Профільний комітет ВРУ проголосував за легалізацію медичної марихуани та рекомендує прискорити процес

Законопроєкт підтримали 9 членів комітету

1 хв на прочитання14 Червня 2022, 18:42
Поділитись:

Сьогодні комітет ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував проєкт закону про легалізацію обігу медичної марихуани та підтримав прискорену процедуру його прийняття.

Запис засідання опубліковано на сторінці комітету в Facebook, пише «Букви»

Це голосування є рекомендаційним, як один з етапів прийняття законопроєкту. Розгляд секретаріатом комітету здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування тривав майже 30 хвилин.

Нагадаємо, що розглядався законопроєкт № 7457 про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни.

Законопроєкт підтримали 9 членів комітету.Строк прийняття законопроєкту, згідно з голосуванням, скорочується наполовину. 

Як відомо, пацієнтські організації поряд з науковцями та медиками були основними лобістами декриміналізації марихуани, легалізації вирощування медичних конопель та розробки в Україні препаратів на їхній основі.

Світова медична спільнота разом із ВООЗ визнали, що основні активні речовини, які містяться у коноплях – канабіноїди – є ефективним засобом для  близько 50 патологічних станів і хвороб. Серед них, зокрема, епілепсія, хвороба Паркінсона та Альцгеймера. Допомагають ці препарати також у лікуванні депресії та ПТСР, які часто супроводжують учасників війни.

У пояснювальній записці до законопроєкту МОЗ йдеться про те, що війна лише загострила потребу в легалізації медичного канабісу.

 Як відомо, В Україні легалізували канабіс: подробиці

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost