Догори
Дати відгук

Представники Європейської бізнес Асоціації подякували владі за ухвалені зміни до екологічного законодавства

Бізнес-спільнота пропонує розглянути можливість надання відстрочки подання форм екологічної статистики.

2 хв на прочитання28 Лютого 2024, 11:15
ЕВА екологічне законодавство нові закони про природу ЕВА екологічне законодавство нові закони про природу
Поділитись:

Представники Європейської бізнес Асоціації подякували представникам влади за оперативно ухвалені зміни до екологічного законодавства на період дії воєнного стану.

 На сайті EBA ідеться про такі зміни до законодавства як:

  • Мораторій на деякі планові та позапланові перевірки, встановлений Постановою Кабміну №303 від 13 березня 2022 року.
  • Отримання деяких дозвільних документів на основі подання декларацій з необхідністю здійснення усіх процедур після скасування воєнного стану, відповідно до вимог Постанови Кабміну №314 від 18 березня 2022 року.
  • Припинення надання адміністративних послуг у сфері моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів, а отже відсутність перевірок з цієї підстави та відсутність відповідальності за несвоєчасне подання таких звітів. Ці норми визначають Постанова Кабміну №165 від 28 лютого 2022 року та Закон №2115 від 3 березня 2022 року.
  • Звільнення від сплати екологічного податку за 2022 рік підприємств, що розташовані на територіях бойових дій, відповідно до Закону №2120.

Водночас, експерти Комітету звернули увагу на низку інших питань, які потребують доопрацювання:

Процедура оцінки впливу на довкілля (ОВД)

23 березня в цілях захисту від використання інформації ворогом, публічний доступ до Єдиного реєстру з ОВД було обмежено, і відновити його можна тільки за індивідуальним запитом до Міндовкілля.

Окрім цього, в рамках взаємодії держави та бізнесу, було б доцільним перейти на електронний документообіг, спростити вимоги до підготовки звітів з ОВД, скоротити строки здійснення самої процедури ОВД, надати можливість оперативно вносити зміни до звіту з ОВД, продовжити терміни виконання умов висновків з ОВД, а також вирішити питання здійснення ОВД для підприємств у випадку релокації.

Дозвільні процедури

Зокрема, що стосується дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, необхідно приймати рішення щодо автоматичного продовження строків впровадження природоохоронних заходів, зокрема, в частині заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин, та зміщення строків досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів, з огляду на затримку строків впровадження природоохоронних проєктів. Те ж саме стосується дозволів на спеціальне водокористування, а також звільнити вторинних водокористувачів, що здійснюють забір води з мереж первинних водокористувачів, від необхідності отримувати такий дозвіл.

Подання статистичних даних

Бізнес-спільнота пропонує розглянути можливість надання відстрочки подання форм екологічної статистики (форми №1 екологічні витрати, №1 – відходи, №ТП-2 Повітря, №ТП-2 водгосп) на період дії воєнного стану, до повного його скасування та протягом шести місяців з дня скасування воєнного стану.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.