Догори
Дати відгук

Помер один із творців «Ну, постривай»

Причини смерті письменника не уточнюються.

1 хв на прочитання21 Грудня 2020, 12:07
Поділитись:

Радянський письменник, один із творців мультсеріалу «Ну, постривай!» Олександр Курляндський помер у віці 82 років. Про це його близькі повідомили через російські ЗМІ. 

Причини смерті письменника не уточнюються.

Курляндський був одним зі сценаристів мультсеріалу «Ну, постривай!» Він також працював над сценаріями таких мультфільмів, як «Баба-яга проти!», «Сезон полювання», «Повернення блудного папуги», «Чудовий Гоша» і «Яблучний пиріг». Його гумористичні оповідання були екранізовані в передачі «Єралаш». Автор писав книги для дітей.

Курляндський народився в 1938 році в Москві. Роки війни він провів разом із бабусею та дідусем в евакуації в Свердловську. У 1961 році закінчив Московський інженерно-будівельний інститут ім. Куйбишева, після чого кілька років працював виконробом на будівництві.

Ще в роки студентства він писав мініатюри для капусників. В інституті Курляндський познайомився з Аркадієм Хаїтом, із яким в майбутньому напише сценарій для «Ну, постривай!». Професійну літературну діяльність він почав у 1964 році, публікувався у виданнях «Літературна газета», «Юність», «Тиждень» та інших. Як сценарист дебютував у фільмі «штурмівщини» в кіножурналі «Фітіль».

У 1988 році отримав державну премію СРСР. У 2007 р. йому присвоїли звання заслуженого діяча мистецтв Росії.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.