Догори
Дати відгук

Полярне сяйво: найкращі фотографії 2020 року

Фотографії фіналістів конкурсу на найкраще зображення полярного сяйва.

2 хв на прочитання12 Січня 2021, 13:18
"Нагорода за полювання" "Нагорода за полювання"
Поділитись:

Побачити полярне сяйво — мрія багатьох людей на планеті. В часи пандемії ця подорож за враженнями стає майже неможливою. Проте, можна потішити себе надзвичайними фотографіями природного дива, які увійшли до фіналу конкурсу на найкраще зображення полярного сяйва.

Щороку блог про подорожі та фотографію Capture the Atlas публікує роботи фіналістів  цього конкурсу. Деякі з них — у підбірці DW.

«Небесний танець»

Цей знімок — робота російського фотографа Сергія Корольова. Він зроблений на Кольському півострові — на кам'яному пляжі на березі Баренцового моря. За словами автора, він був настільки зачарований формою валунів і скелями, котрі піднімаються над морем, що сфотографувати північне сяйво вирішив саме тут. Після довгих спроб фотографу нарешті пощастило — і він зміг створити це магічне фотозображення.

«Нагорода за полювання»

Австралійський фотограф Бен Мейз зняв цю дивовижну гру світла південного сяйва на півдні Тасманії — австралійського штату, розташованого на однойменному острові на південь від материка. У кадр потрапили три астрономічних явища — Чумацький Шлях, зодіакальне світло (конусоподібне віддзеркалення сонячного світла від частинок космічного пилу) і, власне, південне сяйво.

«Антарктична ніч»

Німець Беньямін Ебергардт (Benjamin Eberhardt) зробив цей знімок на нейтринній обсерваторії IceCube, яка є частиною антарктичної станції Амундсен-Скотт на Південному полюсі, — за температури повітря мінус 80 градусів Цельсія. На фотосесію пішло кілька годин. А загалом спроби зафіксувати південне сяйво робилися протягом декількох місяців. Головна проблема була в обігріві фототехніки.

«Крижані вогні Лофотенів»

Лофотенські острови розташовані за декілька сотень кілометрів на північ від Північного полярного кола. Вони є одним з найбільш мальовничих місць Норвегії та вважаються одним із найкрасивіших архіпелагів у світі. А казковим фоном їм слугує північне сяйво, яке в цих місцях особливо яскраве. Аби сфотографувати його, норвежцю Деннісу Хеллвігу довелося проштовхуватись між величезними бурульками.

«Привиди падіння»
«Вікінги у небі»
«Вогні у країні живого неба»

До слова, над Камчаткою вибухнув метеорит (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.