Догори
Дати відгук

Польща уклала ядерну угоду зі США

1 хв на прочитання19 Жовтня 2020, 21:54
Поділитись:

США і Польща уклали угоду про співпрацю у сфері розширення польської ядерної енергетичної програми. Про це сказав американський міністр енергетики Ден Бруйєтт.

"Це наступний крок в рамках нашого історичного партнерства з Польщею. Ми віддані роботі з нашими союзниками по всьому світу, щоб допомогти їм з їхньою енергетичною безпекою, енергетичною незалежністю, з розвитком альтернативних джерел енергії, із забезпеченням конкуренції на їхніх енергетичних ринках. А у випадку з Польщею - ми допомагаємо знизити її енергетичну залежність від Росії", - розповів Бруйєтт і додав, що підписав документ "кілька хвилин тому".

У рамках домовленостей у Польщі також будуть побудовані шість великих ядерних реакторів.

Він підкреслив, що, згідно із законодавством Сполучених Штатів, американські технології не можуть бути використані у військових цілях.

Відповідно до досягнутих домовленостей, Варшава закупить американські технології на суму $ 18 млрд.

"Це 30-річна угода, перша у своєму роді, є міцним зв'язком у сфері енергетики між Сполученими Штатами і Польщею", - відзначили в американському Міненерго.

У дослідницькому центрі Кадараш на півдні Франції почалося будівництво першого у світі експериментального термоядерного реактора ІТЕР. 

Вчені всерйоз називають ІТЕР штучним сонцем. Адже у вакуумній камері розміром з 10-поверховий будинок - 30 м у висоту і стільки ж в діаметрі - планується в промисловому масштабі відтворити процес термоядерного синтезу, що живить енергією нашу зірку.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго