Догори
Дати відгук

Полопались капіляри в очах: в якому стані гірники-страйкарі з уранової рудні

Шахтарям виплатили борги по зарплаті, але акції протесту на морозі підірвали їх здоров'я.

1 хв на прочитання24 Грудня 2020, 11:01
Фото: Facebook-сторінка Михайла Волинця Фото: Facebook-сторінка Михайла Волинця
Поділитись:

Вчора ввечері, 23 грудня, шахтарям уранової рудні «СхідГЗК» виплатили заборгованість по зарплаті й аванс за грудень. Але кількаденний страйк на морозі не минув для гірників даремно — у них з’явилися проблеми зі здоров'ям, повідомив на особистій Facebook-сторінці голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

«Ще відновимо здоров'я, бо дуже болять ноги й очі. Полопались капіляри в очах, обмерзло обличчя і руки. Хлопців дуже шкода», — розповів про своє самопочуття один із шахтарів-страйкарів.

Зараз шахтарі-уранщики відновлюють сили, щоб 4 січня повернутися на роботу у виведене з режиму простою підприємство. Готові знову вийти на безстрокову акцію протесту, якщо в обіцяний термін підприємство не розпочне свою роботу.

Нагадаємо, що протестні настрої серед шахтарів спалахнули ще 7 грудня, коли «СхідГЗК» ввели у режим простою, а людям так і не виплатили борги із зарплати. Страйкарі 9 грудня поїхали з мирним мітингом під стіни Кабміну, але розв'язання проблеми не домоглися. Тоді гірники шахт «Смолінської», «Новокостянтинівської» та  «Інгульської» перекрили в'їзди та виїзди із міста Кропивницький.

Як ми писали раніше, 23 грудня страйкарі перекрили в'їзди та виїзди із Кропивницького у напрямку Миколаєва, Кривого Рогу, Олександрії та Києва. Тривала акція протесту під селищем Смоліне.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго