Догори
Дати відгук

Погорілий: Держрезерв виявився розкраденим і порожнім

2 хв на прочитання01 Червня 2020, 15:44
Поділитись:

Масштаби розкрадання у Держрезерві виявилися грандіозними, розповів в інтерв'ю Zn.ua ексочільник Державного агентства резерву України Ярослав Погорілий.

«Проведені нами аудити продемонстрували кричущі зловживання, значні втрати запасів. Лише зерна ми недорахувалися на більш як 800 мільйонів гривень, загалом уже зафіксували збитків на понад мільярд гривень. А сам Держрезерв заповнений на 3% від норми накопичення, тобто того максимуму, який там може бути», - розповів ексглава установи.

Схеми розкрадання надзвичайно прості: за документами товар є, а в реальності його давно вкрали.

«…певний товар за документами на складах є, але під час перевірки з'ясовується, що його вже немає. На одному з підприємств ми не знайшли майже 18 тисяч тонн зерна, на іншому — майже 20 тисяч, на третьому — 112 тисяч тонн. От уже 150 тисяч тонн зерна, які буцімто у нас є, але насправді вже давно розкрадені та продані. Знайшли цікаву цистерну з нафтопродуктами. Якщо по ній стукнути, то гуде, як порожня, якщо взяти щупом пробу рівня нафтопродуктів, то цистерна повна. Зрештою з'ясувалося, що під віконечком для щупа було приварено трубу, і лише вона була заповнена нафтопродуктами, а решта цистерни стояла порожньою. Отакі винаходи», - поділився «схемами» ексочільник компанії.

Він також додав, що збирався опублікувати ці дані після завершення усіх аудитів, однак не встиг, тому що його звільнили.

Нагадаємо, Погорілого звільнили з посади 13 травня, а очолював відомство він з кінця листопада-2019. У лютому Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила, що один з чиновників Держрезерву пропонував Погорілому хабар у 40 тис. дол.

Ще раніше Погорілий був топ-менеджером "Полтавської газонафтової компанії", що належить Ігорю Коломойському.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.