Догори
Дати відгук

Погодні примхи на тиждень: кому +25, кому дощі, а кому й заморозки

Найближчий тиждень порадує українців

3 хв на прочитання09 Травня 2022, 10:58
Image by RitaE from Pixabay Image by RitaE from Pixabay
Поділитись:

Найближчого тижня в Україні буде тепло, проте подекуди очікуються невеликі дощі та заморозки.

Найближчий тиждень порадує українців відносно спокійними погодними умовами з комфортними температурами. Проте місцями пройдуть невеликі дощі, а на сході та півночі ще очікуються заморозки. Про це розказав синоптик Ігор Кібальчич, пише Meteoprog.

За його словами, ближче до середини травня атмосферні процеси як на території всієї Європи, так і в Україні набувають все більш літнього характеру. Завдяки надходженню повітряних мас з боку Балканського півострова та районів Середземного моря температура повітря поступово зростає.

"На фоні переважання поля підвищеного атмосферного тиску та антициклональної діяльності, опади на території нашої країни незначні та випадають лише місцями", - розказав він.

За прогнозом синоптика, протягом найближчого тижня ситуація зі зволоженням та рівнем пожежної небезпеки очікується не дуже сприятливою. Короткочасні дощі пройдуть місцями, а їх інтенсивність буде недостатньою для насичення верхнього шару ґрунту необхідною вологою.

"Температура повітря розподілиться по країні неоднорідно. На Правобережжі очікується цілком літній фон температури, а ось у північних та східних областях все ще буде відносно прохолодно, в окремі ночі із заморозками місцями на поверхні ґрунту", - попередив фахівець.

 

У понеділок, 9 травня, внаслідок проходження холодного фронту практично по всій території України передбачаються невеликі дощі, місцями з грозами. Сухо буде лише у південній частині та на Поліссі. Вітер очікується переважно північно-західного та північного напрямку, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі становитиме +6…+11 °С, вдень +13…+18 °С, у південній половині до +23 °С.

У вівторок, 10 травня, під впливом антициклону опадів в Україні не очікується, лише на півночі Лівобережжя вдень місцями короткочасні дощі з окремими грозами. Вітер переважно північно-західного напрямку, 5 - 10 м/с. Нічні температури опиняться в межах +2…+7 °С, у Криму, Одеській області та на Закарпатті до +11 °С, вдень повітря прогріється до +13…+18 °С.

У середу, 11 травня, на більшій частині території України утримається погода без опадів. Вітер переважно західного напрямку, 5 – 10 м/с, на крайньому сході до 14 м/с. Мінімальна температура вночі коливатиметься в межах +3…+8 °С, у північних та східних областях +1…+6 °С, на поверхні ґрунту місцями заморозки до -3 °С; вдень +15…+20 °С, в Одеській та західних областях до +23 °С.

У четвер, 12 травня, вночі погода в Україні буде без опадів, а ось вдень активний холодний фронт із заходу принесе у західні, північні та місцями східні області короткочасні дощі з грозами, місцями не виключено випадання граду та шквалисте посилення вітру. У центральних та південних регіонах буде сухо. Температура суттєво підвищиться: вночі +8…+13 °С, вдень +20…+25 °С, у південно-західній частині країни до +28 °С.

У п'ятницю, 13 травня, окремі грозові дощі пройдуть у східних та західних областях, на решті території переважно без опадів. Вітер на Лівобережжі України очікується західний, 5 - 10 м/с, на Правобережжі змінних напрямків, 3 - 8 м/с. Температура повітря вночі становитиме +9…+14 °С, вдень +19…+24 °С, у південних областях до +27 °С.

На вихідні, 14 та 15 травня, очікується активізація циклонічної діяльності у зв'язку з чим на більшій частині території нашої країни пройдуть дощі у супроводі гроз, подекуди можуть спостерігатися шквали та випадання граду. Температурний фон залишиться комфортним у більшості областей. Нічні мінімуми очікуються в межах +10…+15 °С, денні максимуми +20…+25 °С.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.