Догори
Дати відгук

Погода в Україні на початку серпня буде досить нестійкою: прогноз на тиждень

Найбільш інтенсивні опади прогнозуються у Приазов'ї, центральних областях та на Донеччині.

3 хв на прочитання31 Липня 2022, 21:32
Фото:
PMG.ua Фото: PMG.ua
Поділитись:

Погода на початку серпня очікується нестійкою зі значними коливаннями температури та дощами. У першій декаді серпня атмосферні процеси над Україною виявляться динамічно активними та різноманітними.

Як пише «meteoprog.ua»,  причиною цього стане формування малорухомого циклону (на жаль, жодне ім’я йому не присвоєно) над Лівобережною Україною та Приазов'ям. Вже з понеділка атмосферний тиск почне помітно знижуватись, збільшиться кількість хмарності та місцями розпочнуться опади. Але дощі розподіляться територією нерівномірно. Найбільш інтенсивні опади прогнозуються у Приазов'ї, центральних областях та на Донеччині. Ці регіони виявляться під впливом фронту оклюзії та південно-східних повітряних потоків, які з території Кавказу та Азовського моря принесуть вологу. Тому протягом тижня місцями може випасти понад дві місячні норми опадів (див. карту). Подібні синоптичні умови сприятливо вплинуть на стан більшості сільськогосподарських культур завдяки наповненню родючого шару ґрунту необхідною кількістю вологи.

Прогноз сумарної кількості опадів (у мм) в Україні за період з 31 липня по 7 серпня (за даними чисельної прогностичної моделі ICON).

Температура повітря загалом прогнозується близькою до норми, але у другій половині тижня і ближче до вихідних помітно підвищиться, переважно у західних та південних областях. Проте, у регіонах, де збережеться циклонічна діяльність та дощі, температурний фон очікується більш комфортним.

Понеділок, 1 серпня. Вночі у західній частині країни, вдень також у центральних та південних областях пройдуть дощі. Місцями очікуються сильні зливи, град та шквалисте посилення вітру до 15 – 20 м/с. Температура повітря вночі становитиме +13…+18 °С, у південно-східній частині +19…+24 °С, вдень повітря прогріється до +28…+33 °С, у західних областях +20…+25 °С.

Вівторок, 2 серпня. У більшості центральних, північних, південних, східних областей, а також на Житомирщині та Вінниччині очікуються дощі із грозами. У Запорізькій та Дніпропетровській обл. місцями пройдуть сильні зливи. Вітер в Україні змінних напрямків, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі +15...+20 °С, вдень +24...+29 °С.

Середа, 3 серпня. Нестійка та дощова погода утримається у східних, центральних та південних областях, вночі також у Київській та Чернігівській областях. Вітер переважно північно-західний, у Сумській та Харківській областях південно-східний, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі становитиме +15…+20 °С, вдень +24…+29 °С.

Четвер, 4 серпня. Залишки циклону спричинять дощі з грозами у східній частині, а також у Запорізькій, Дніпропетровській та Херсонській областях. В решті регіонів України переважно без опадів. Вітер очікується північний, у східній частині південно-східний, 5 - 10 м/с. Температура повітря вночі +15…+20 °С, вдень +26…+31 °С.

П'ятниця, 5 серпня. На фоні відносно низького атмосферного тиску збережуться умови для випадання дощів на Лівобережжі України, в решті областей переважно без опадів. Вітер східний / північно-східний, 5 - 10 м/с. Температура повітря вночі очікується в межах +15...+20 °С, вдень +28...+33 °С, на Закарпатті до +36 °С.

Вихідні, 6 – 7 серпня. Атмосферний тиск над Україною поступово зросте, істотних опадів не передбачається. Температура повітря в нічний час становитиме +17…+22 °С, вдень +28…+33 °С, у південних та центральних областях +32…+37 °С.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.