Догори
Дати відгук

Поглиблення співпраці в молочній галузі між Україною та Польщею – один з важливих напрямів діяльності Мінагро

Співпраця між двома сторонами може сприяти збільшенню торгівлі та інвестицій

2 хв на прочитання18 Червня 2024, 20:30
Поглиблення співпраці в молочній галузі Поглиблення співпраці в молочній галузі
Поділитись:

У польському місті Білосток відбулася зустріч представників молочного сектору України та Польщі. У зустрічі взяли участь Державний секретар Мінагрополітики України Віктор Канцурак та державний секретар міністерства сільського господарства та розвитку села Польщі Стефан Краєвський. Молочні асоціації представляли Спілка молочних підприємств України та Польська молочна палата. 

Віктор Канцурак наголосив, що поглиблення співпраці в молочній галузі між Україною та Польщею – один з важливих напрямів діяльності Мінагрополітики. Наразі 59 українських компаній мають дозволи на експорт молочної продукції до Європейського Союзу. І подібна зустріч  –  ще один  крок у розширенні та зміцненні співпраці між українськими та польськими виробниками молочної продукції. 

Під час зустрічі сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння. Цей документ визначає польсько-українську співпрацю у таких питаннях:

  • сприяння та підтримка намірів українського молочного сектору щодо гармонізації діяльності відповідно до вимог ЄС через співпрацю в рамках Євроінтеграційного комітету СМПУ;
  • формування та донесення до Уряду та громадян спільних позицій, думок та інформації щодо торгівлі молочною продукцією, в тому числі в контексті майбутньої інтеграції України до Європейського Союзу;
  • підтримка постійного діалогу між представниками молочної галузі України та Польщі;
  • участь експертів у розробці спільної "Дорожньої карти євроінтеграції українського молочного сектору", яка включатиме конкретні кроки, часові рамки та відповідальність за їх виконання, а також механізми моніторингу та оцінку прогресу.

Згідно з Меморандумом, сторони, зокрема, співпрацюватимуть для обміну досвідом у сфері євроінтеграції української та польської молочної промисловості, надаватимуть консультації та рекомендації щодо гармонізації законодавства України з законодавством ЄС в молочній галузі. Також сторони погодились на спільну підтримку ідеї галузевого підходу до продовження паритетної торгівлі на національному та європейському рівнях.

Співпраця між двома сторонами може сприяти збільшенню торгівлі та інвестицій, а також обміну знаннями та технологіями. Спільні дії можуть також посилити конкурентоспроможність молочних галузей обох країн на міжнародному ринку.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.