Догори
Дати відгук

Платіжка за середньостатистичну квартиру збільшиться на суму від 1200 грн — депутат

Гаряча вода в ряді регіонів вже подорожчала до 200 грн за кубометр.

2 хв на прочитання28 Вересня 2021, 12:22
Фото:
БЕЗ ТАБУ Фото: БЕЗ ТАБУ
Поділитись:

Українцям не уникнути оновлених у бік здорожчення платіжок за комірне. Як повідомив  голова Незалежної профспілки гірників, народний депутат  Михайло Волинець, враховуючи серйозний дефіцит із запасами вугілля на ТЕС, із рекордною ціною на газ у світі, для України існує реальний ризик віялових відключень або чергового підігравання Росії та Білорусі — імпорту електроенергії та кроків у бік знищення енергетичної безпеки.

Волинець нагадав, що розцінки на жовтень газопостачальні компанії мають оприлюднити за п’ять днів до початку місяця. Вже відомо, що ряд газопостачальників підвищують місячні тарифи: хто на 10 копійок як Житомирська обласна енергопостачальна компанія, а хто і на 10 грн (ТАС Енергія — з 20,96 до 31,06 грн за м куб).

«Звісно, зростання ціни на газ призводить до ефекту доміно, і слідом за блакитним паливом неминуче дорожчають опалення та гаряче водопостачання. У тарифі на тепло газ становить приблизно до 80 % собівартості. А тому разом із подорожчанням газу з 1 жовтня підвищаться і тарифи на опалення. Експерти прогнозують, що вартість однієї гігакалорії тепла становитиме 2151,77−2433,90 грн (зараз — 1616,48 грн за Гкал)» — зауважує нардеп.

За інформацією Волинця, гаряча вода в ряді регіонів вже подорожчала до 200 грн за кубометр. Але очікується, що з 1 жовтня середній в Україні тариф на гарячу воду становитиме до 122,17 грн за куб.

З 1 жовтня повернеться градація розцінок на електроенергію залежно від обсягів споживання.

«Ті, хто споживає до 250 кВт*год., сплачуватимуть по 1,44 грн/кВт*год. Решта — по 1,68 грн за кВт*год. Ситуацію з цінами на електроенергію підігріває НКРЕКП, керівники якої заявляють, що «в Україні потрібно підвищувати, а не знижувати тарифи, населення має платити економічно обґрунтовані ціни за електроенергію» — додав політик.

На переконання Волинця, за приблизними підрахунками, платіжка за середньостатистичну квартиру збільшиться на суму від 1200 грн.

До слова, українців без їхнього дозволу переводять на високі газові тарифи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.