Догори
Дати відгук

Пізня вагітність подовжує життя жінок – дослідження

Питання ще досліджуватимуть.

1 хв на прочитання19 Жовтня 2021, 23:46
Фото:
4MAMA Фото: 4MAMA
Поділитись:

Більш пізня вагітність може позитивно позначитися на тривалості життя жінки. До таких результатів прийшли вчені з Північноамериканського товариства менопаузи (NAMS), яке вже понад 30 років досліджує питання здоров’я жінок, пише nashamama.com.

Як виявилося, вік жінки при народженні її останньої дитини може впливати на довжину теломер, що в кінцевому підсумку впливає на довгострокове здоров’я, вважають дослідники.

Вважається, що довші теломери корисні для довгострокового здоров’я, в той час, як коротші пов’язані з різними хронічними захворюваннями, такими як серцево-судинні проблеми, діабет 2 типу, неврологічні захворювання і різні види раку.

Як відзначають вчені, раніше дослідники вже задавалися питанням про те, як вік жінки при народженні останньої дитини впливає на довжину теломер. Тоді результати проведених робіт вказували на те, що зв’язок між останньою вагітністю і теломерами дійсно є.

Нова робота була більш масштабною, вона включала в себе вивчення здоров’я понад 1200 жінок різних етнічних груп у віці періменопаузи і постменопаузи.

«Крім того, на відміну від попередніх досліджень, ця робота брала до уваги соціально-демографічні фактори, пов’язані з дітонародженням і рішеннями в галузі охорони здоров’я», — йдеться в прес-релізі.

Однак вчені зазначають, що зараз необхідні додаткові дослідження, бо до кінця незрозуміло, що більше впливає на що - вік на теломери, або теломери на здоров’я.

Нагадається, що 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost