Догори
Дати відгук

Північний потік-2 наражає на небезпеку Україну - заява Помпео

США  сподіваються, що Північний потік-2 не буде добудований.

1 хв на прочитання22 Вересня 2020, 10:19
pixabay pixabay
Поділитись:

Північний потік-2 ставить під загрозу Європу, оскільки робить її залежною від російського газу і наражає на небезпеку Україну. Саме тому США працюють над створенням коаліції, щоб запобігти завершенню будівництва Північного потоку-2. 

Про це заявив держсекретар США Майк Помпео, повідомляє  mind.ua.

За словами держсекретаря,   США  сподіваються, що Північний потік-2 не буде добудований.

«Ми  працюємо над створенням коаліції, щоб запобігти цьому. Ми сподіваємося, що уряд Німеччини також прийде до цієї оцінки, або через те, що трапилося з Навальним, або через наслідки для безпеки, які несе залежність від російського газу», – сказав Помпео.

Як відомо,  Північний потік-2 не будується з грудня 2019 року через американські санкції. У Газпромі заявляли, що побудований на 94% газопровід буде добудований російською стороною. У липні Данське енергетичне агентство (DEA) дозволило Nord Stream 2 прокладати труби з використанням суден зі звичайною (якірною) системою позиціонування.

Німеччина довгий час захищала прокладку трубопроводу по дну Балтійського моря, який повинен доповнити лінію Північного потоку-1, відкриту у 2012 році, попри опозицію з боку інших країн ЄС, Польщі та країн Балтії, а також України, найбільшої країни-транзитера російського газу. Проте зараз  влада Німеччини розглядає припинення будівництва газопроводу "Північний потік-2" в якості реакції на ситуацію з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального.

Відомо, Європейський суд справедливості підтримав рішення першої інстанції Суду ЄС і відмовився скасовувати санкції проти російської компанії "Роснефть".

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.