Пʼятниця, 10 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Підраховано втрати українських фермерів через негоду

1 хв на прочитання18 Травня 2020, 10:42 194
Image by Alois Wonaschütz from Pixabay Image by Alois Wonaschütz from Pixabay
Поділитись:

Аномально тепла погода цієї зими з помірною кількістю опадів і відсутністю загрози вимерзання посівів сприяла розвитку озимих зернових в Україні. Але відсутність опадів на початку весни і квітневі заморозки в деяких областях країни погіршили загальний стан як озимого, так і ярого клину, що вже коштувало українським фермерам більш ніж 920 тис. тонн зерна, повідомляють аналітики АПК-інформ.

Згідно з даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, на початок другої декади травня загибель озимої пшениці склала 151,7 тис. га, або 2% від всієї площі, засіяної цими зерновими. З урахуванням прогнозованої експертами ІА «АПК-Інформ» середньої врожайності пшениці в майбутньому сезоні на рівні 38,9 ц/га, об’єм недоотриманого врожаю оцінюється в 589,8 тис. тонн.

У сегменті ячменю (сумарно озимого і ярового) загибель посівів становить 101,9 тис. га (5% площі під культурою), що при прогнозованій врожайності в 32 ц/га формує втрату в розмірі 325,9 тис. тонн

На посівах гороху загибель рослин становить 2,2 тис. га, або 1%, що при врожайності на рівні 21,4 ц/га становить втрату в 4,8 тис. тонн бобової.

Однак екстремальна погода для українських фермерів ще не закінчилася. Синоптики попереджають про ймовірні заморозки наприкінці цього тижня.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.