Догори
Дати відгук

Підлеглого голови ДЕІ Мальованого звинуватили у корупції

Нардепи Житомирського округу стверджують, що до них регулярно надходять скарги від лісівників й каменярів регіону, від яких Сергій Жук вимагає гроші

3 хв на прочитання18 Грудня 2020, 18:55
Фото: ДЕІ Фото: ДЕІ
Поділитись:

Начальника ДЕІ Поліського округу Сергія Жука звинуватили в корупції. 17 грудня з трибуни у сесійній залі ВРУ це зробив народний депутат від “Слуги народу” Арсеній Пушкаренко. 

“На Житомирщині слово корупція асоціюється з кількома прізвищами й одне із них — Жук. Сергій Жук — керівник Екоінспекції Поліського округу. Він призначений не так давно, але всі корупційні схеми, які можна було відновити в екоінспекції, він відновив. З ким би не спілкувалися — чи то лісники, чи то каменярі — нам ідуть скарги. Ця людина сьогодні організувала “обілєчіваніє” лісгоспів і ми сьогодні маємо 12 державних підприємств, з яких звернулися лісівники й повідомили, що він (Сергій Жук, - Ред.) уже прийшов по мзду”, - сказав Пушкаренко.  

Пушкаренко додав, що народні депутати Житомирського округу підготували та направили заяву про злочини начальника ДЕІ Поліського округу до правоохоронних органів. 

Сергій Пушкаренко також з трибуни звернувся персонально до голови ДЕІ України Андрія Мальованого й закликав його зробити громаді Житомирщини “подарунок” й звільнити Сергія Жука із займаної посади.

Своєю чергою, Андрій Мальований відреагував на публічне звернення нардепа 18 грудня й о 14:23 розмістив на особистій Facebook-сторінці пост. У ньому Мальований заявив, що вже підписав наказ про дисциплінарне провадження стосовно Сергія Жука і його відсторонення від виконання посадових обов’язків на цей час.

Водночас голова ДЕІ України фактично пригрозив народному депутату Арсенію Пушкаренку.

“Якщо виявиться, що на людину просто звели наклеп, публічно на всю країну оголосили злодієм без всіляких на те підстав, особі, яка це зробила, доведеться за такі дії нести відповідальність. Так буде з усіма, хто розповсюджує недобросовісні звинувачення на адресу співробітників ДЕІ”, - написав Мальований.

У додатку до посту також розмістив фотоскани Наказу № 457-о від 17 грудня 2020 року Про порушення дисциплінарного провадження відносно Жука С.В.

Тим часом ексголова ДЕІ Єгор Фірсов на особистій сторінці у Facebook відреагував на причетність начальника ДЕІ Поліського округу до корупційних схем. Фірсов стверджує, що в часи свого керівництва Екологічною інспекцією з цієї причини двічі відмовив Жуку у працевлаштуванні. 

“Два рази цей Жук брав участь у конкурсі на керівні посади. Два рази я йому відмовляв. І пояснював, що не може бути керівником людина, в рідної сестри якої з’явились квартири у Києві за довіреністю”, - сказав Фірсов. 

Сергій Жук очолив ДЕІ Поліського округу нещодавно — у вересні 2020 року. До цього працював у ДЕІ Київської області й виконував обов'язки спеціаліста кількох відділів. Також був заступником начальника відділу екологічного контролю природно-заповідного фонду, рослинного і тваринного світу у ДЕІ Київської області.

В останній податковій декларації, яку Жук подав 26 серпня 2020 року, він не володіє жодним нерухомим майном чи автомобілем. Квартира у Києві, площею  56 кв.м. за документами належить його дружині Ользі Леонідівні. На Ольгу Жук також зареєстрований легковий автомобіль Daewoo Gentra. На ім'я жінки відкритий і грошовий рахунок, на якому знаходиться 850 тис.грн.  

Як писав GreenPost раніше, у жовтні НАБУ відкрило кримінальну справу на міністра захисту довкілля Романа Абрамовського. Йому інкримінують незаконне збагачення та декларування невірогідної інформації. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.