Догори
Дати відгук

Під Радою проходить акція на підтримку екологічних законопроєктів (ВІДЕО)

Екокомітет ВРУ спільно з європейськими експертами, експертами українських екоспільнот розробили низку проєктів законів з метою проведення інституційних реформ у сфері охорони довкілля.

1 хв на прочитання15 Липня 2021, 15:47
Під Радою проходить акція на підтримку екологічних законопроєктів (ВІДЕО) Під Радою проходить акція на підтримку екологічних законопроєктів (ВІДЕО)
Поділитись:

Сьогодні Верховна Рада має розглянути екологічні законодавчі ініціативи:

  • № 3091 — про державний екологічний контроль,
  • № 4167 — про зменшення промислового забруднення,
  • № 4461 — про Смарагдову мережу,
  • № 2351 — щодо комплексного зоозахисту, в тому числі щодо заборонити фотопослуг і жебракування з тваринами, який має покласти край контрабанді диких тварин. 

Як говорять організатори акції, відсутність ефективного екологічного контролю та модернізації промисловості з боку її власників-олігархів призводить до зменшення життя українців, численних серцево-судинних захворювань. Забруднене повітря  спричиняє до 80 % передчасних смертей.

Перед учасниками вже виступив член Комітету з питань екології Олександр Маріковський. За його словами, президент України також підтримує екологічні проєкти порядку денного позачергової сесії:

Протягом двох  років парламент ІХ скликання так і не спромігся провести жодної ключової реформи у сфері охорони довкілля. 

Провідні громадські екологічні та правозахисні організації Руху «5 червня» вимагають негайно провести реформи у сфері екологічного контролю загалом та контролю за промисловим забрудненням, а також — зберегти цінні території Смарагдової мережі, лісові масиви.

 До слова, у Києві озеро Лукрець засипається будівельним сміттям і може бути забудовано (ФОТО).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.