Догори
Дати відгук

Під Одесою створять унікальний природний парк «Куяльницький»

Екологи плекають надію, що статус природоохоронної території врятує унікальну екосистему від знищення.

1 хв на прочитання17 Березня 2021, 13:50
Під Одесою створять нацпарк «Куяльницький» Під Одесою створять нацпарк «Куяльницький»
Поділитись:

Кабмін своїм рішенням погодив створення в Одеській області Національного природного парку «Куяльницький». Про це стало відомо 17 березня під час засідання уряду. 

Природний парк розташується на території Біляївського, Іванівського, Лиманського районів та Одеси. 

У Кабміні кажуть, що указ про створення нацпарку забезпечить збереження, відтворення та ефективне використання природних комплексів й об’єктів у басейні Куяльницького лиману.

Екологи стверджують, що екосистема Куяльника має особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню й естетичну цінність. Особливо збереженням біосфери Куяльницького лиману опікується Іван Русєв, який досліджує проблеми лиману вже понад 20 років.

«У Радянському Союзі Куяльник уже був курортом союзного значення, але від цього кількість сміття й оранки не зменшилася. А національний парк матиме власний штат у кількості 50 осіб, на який держава буде виділяти гроші. Буде служба охорони парку, наукова група, група екологічної освіти та просвіти, яка візьме на себе всі роботи, пов'язані зі збереженням Куяльника», — каже Русєв.

Як ми писали раніше, українці майже втратили своє унікальне «мертве море». Йдеться про Куяльницький лиман, який швидко міліє та висихає.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.