Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Ліс
  • Під Кабміном пікетують захисники довкілля. Вимагають ліси та річки лишити Міндовкіллю (відео)

Під Кабміном пікетують захисники довкілля. Вимагають ліси та річки лишити Міндовкіллю (відео)

Вимоги пікетувальників —  не допустити передачі Держлісагентсва, Держводагентства та Держрибагентства під управління Мінагрополітики та передати Держгеокадастр під управління Міндовкілля

1 хв на прочитання27 Січня 2021, 11:17
Дерево, Фото Pixabay Дерево, Фото Pixabay
Поділитись:

Під Кабінетом Міністрів України українські природоохоронці та активісти проводять   акцію проти передачі лісів і річок під управління Мінагрополітики.

Організатори акції зазначають, що протягом останнього десятиліття Аграрне міністерство не приділяло багато уваги дикій природі, а Держлісагентство і Держводагентство працювали в майже автономному режимі. Ситуація змінилася в 2019 році, коли ці органи почали координуватися спочатку через Міністерство енергетики та захисту довкілля, а потім — через відновлене Міндовкілля. За словами природоохоронців, нарешті ліси та річки почали сприйматися як складова довкілля, а не лише як джерело короткострокового доходу.

Утім, нещодавно стало відомо про намір передати річки та ліси назад у сферу управління Мінагрополітики.

«На практиці таке повернення означатиме згортання всіх позитивних процесів, які нарешті розпочалися в Міндовкілля і покликані зберегти останні залишки нашої природи», — звертають увагу активісти.

Відомо, що  понад 35 громадських організацій та ініціатив підписали спільну заяву про недопустимість передачі Держлісагентства та інших органів під управління Мінагрополітики (https://cutt.ly/njM7Kdi). Окрім того, вони вимагають передачі земельних функцій в Міндовкілля, адже сільське господарство має надзвичайний вплив на наше довкілля.

Вимоги пікетувальників —  не допустити передачі Держлісагентсва, Держводагентства та Держрибагентства під управління Мінагрополітики та передати Держгеокадастр під управління Міндовкілля, адже земельні ресурси є невід’ємною складовою довкілля.

Нагадаємо, що Мінекології втрапило у скандал через популярний мем із Сандерсом.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.