Догори
Дати відгук

Перший успішний забір стовбурових клітин у дитини здійснили у Львові

Отриманий матеріал медики за­морозили та помістили у спеці­альне сховище з рідким азотом.

2 хв на прочитання01 Червня 2022, 09:34
Поділитись:

Пацієнт – 4-річний Максимко. Хлопчика лікують від нейробластоми, він уже пройшов високодозову хіміотерапію. Як повідомляється, забір стовбурових клітин провели фахівці Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру спільно з колегою, дитячим онкологом Національного інституту раку Ксенією Болгаріною.

Маленького пацієнта готували до процедури впродовж п’яти днів. Щоб отримати максимальну кількість стовбурових клітин, кров дити­ни стимулювали спеціальними препаратами. Далі пропускали її через відповідний апарат, від­бирали з неї стовбурові клітини та повертали назад, в організм пацієнта.

“Маленький герой зо­всім не боявся, був слухняним та мужнім, тому процедура про­йшла вдало”, – кажуть лікарі.

П’ять годин, шість циклів, три об’єми циркулюючої крові – отриманий матеріал медики за­морозили та помістили у спеці­альне сховище з рідким азотом. У кріобанку клініки він зберіга­тиметься доти, доки дитина не буде готова до трансплантації.

 Максимко перебуває вдома, але незабаром пови­нен повернутись у клініку. Тут у спеціальних стерильних боксах хлопчик пройде спеціалізоване лікування: високодозову хіміоте­рапію та трансплантацію кістко­вого мозку.

“Ми – єдина на заході Украї­ни дитяча клініка, яка має готову команду та сучасні можливості, щоб проводити забір стовбуро­вих клітин для трансплантації кісткового мозку. І ми це успіш­но робимо, попри те, що триває війна”, – розповідає керівник та ідейний натхненник клініки Роман Кізима.

Медики готують до цієї про­цедури ще кількох таких пацієн­тів. Усе лікування, процес забору та зберігання клітин – безплатні.

До слова, варто знати,  як уберегтися від холери: практичні поради від ЦГЗ.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.