Догори
Дати відгук

Переробка та цифрові «паспорти продукції»: Європарламент схвалив нові правила екодизайну

Тепер правила потребують остаточного схвалення національних урядів.

2 хв на прочитання25 Квітня 2024, 13:00
 Європарламент схвалив нові правила екодизайну Європарламент схвалив нові правила екодизайну
Поділитись:

Екодизайн - це етап процесу розробки продукту, спрямований на зниження впливу продукту на довкілля. Можна сказати, що досягнення економічної стійкості є ключем до системи управління, тому що, створюючи та реконфігуруючи продукти, які піклуються про навколишнє середовище, можна зупинити деградацію екосистем, виснаження природних ресурсів та супутні ефекти, що негативно впливають на екосистеми та здоров'я людини.

Продукти, які продаються в ЄС, стануть більш придатними для повторного використання, ремонту, оновлення та переробки. Про це повідомляє Euractiv.

 «Настав час покінчити з моделлю «взяти, зробити, викинути», яка настільки шкідлива для нашої планети, нашого здоров’я та нашої економіки», – зазначила провідний законодавець у цій справі, соціаліст Алессандра Моретті з Італії. 

Таким чином, ідеться про досягнення мети у зменшенні впливу продуктів, які ми споживаємо, на довкілля протягом усього терміну їхнього корисного використання. та гарантуванні благополуччя та якості життя користувачів.

Ключовий елемент Зеленої угоди зазначає, що «регулювання екодизайну» є частиною пакету циркулярної економіки. Він спрямований на те, щоб в ЄС повторно використовували матеріали набагато ефективніше. Пакет також сприяє досягненню мети ЄС щодо нульового чистого викиду парникових газів до 2050 року та має зменшити шкоду навколишньому середовищу.

Прийнятий парламентом закон закликає Комісію надавати пріоритет ресурсомістким секторам, таким як залізо, сталь, алюміній, текстиль, меблі, шини, мийні засоби, фарби, мастильні матеріали та хімікати. 

Водночас згідно з угодою, досягнутою між європейськими інституціями, моторні транспортні засоби виключені з регулювання, оскільки використане старе авто завдає значної шкоди довкіллю, відтак його, з екологічної точки зору, доцільніше утилізувати.

Також закон запроваджує цифрові «паспорти продукції», які містять інформацію про продуктивність, відстежуваність і вимоги до відповідності. Ці дані будуть доступні споживачам на загальнодоступному веб-порталі, щоб допомогти їм зробити більш обґрунтований вибір покупки. 

Тепер щоб заохотити переробку, суб’єкти господарювання повинні будуть щороку декларувати кількість утилізованої продукції та причини її знищення.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.